• Nauka zdalna
          • Nauka zdalna

          • W związku z przypadkiem wystąpienia koronawirusa w naszej szkole informujemy, że od dnia jutrzejszego tj. 10 listopada 2021 roku klasy 1A, 1B, 1E, 1F, 2B, 2F, 3B będą się uczyć w systemie zdalnym. Szczegółowe informacje na temat kwarantanny każdemu z uczniów przekaże jutro Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzozowie.

            O terminie zakończenia nauki zdalnej poinformujemy w terminie późniejszym.

          • Zajęcia na strzelnicy sportowej

          • W dniach 29 października i 5 listopada klasy 3E, 3Eg i 2E wzięły udział w zajęciach praktycznych na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie. Zajęcia  strzeleckie zostały zorganizowane w ramach lekcji samoobrony realizowanych w klasach liceum o profilu policyjno-prawnym.

            Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych, imponujących wyników! 

          • Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej

          • W dniu 8.11.2021 r. w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie przeprowadzony został przez Fundację Pasieka – Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej. W konkursie udział wzięli przedstawiciele  trzech szkół średnich z Powiatu Brzozowskiego, a sam konkurs został poprzedzony cyklem warsztatów prawnych w każdej ze szkół.

            Do rywalizacji konkursowej z każdej ze szkół zostało zgłoszonych po 6 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Magusiak (2A), Katarzyna Magusiak (3Cg), Aleksandra Frydryk (3Cg), Patrycja Pietrasz (3A), Milena Romańczyk (3A) i Kamila Zając (3A).

            Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostały trzy uczennice z naszej szkoły zajmując kolejno miejsca:

            Drugie miejsce – Milena Romańczyk – klasa 3A

            Trzecie miejsce – Patrycja Pietrasz – klasa 3A i Aleksandra Frdryk – klasa 3Cg

            Każdy uczestnik otrzymał pakiet upominków, a laureaci wszystkich czterech miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe.

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • "Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu"

          • W dniach 19-20 października 2021 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się szkolenie w ramach projektu „Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu” – transformacja cyfrowa szkół w czasach pandemii – INTERREG 2021. Wzięło w nim udział łącznie 15 nauczycieli z naszej szkoły i  Zespołu Szkół Budowlanych .

            Nauczyciele zostali zapoznani z platformami internetowymi umożliwiającymi prowadzenie zajęć w środowisku wirtualnym, przetestowali możliwości aplikacji do tworzenia quizów i testów oraz poznali serwisy umożliwiające tworzenie i dystrybucję materiałów multimedialnych dla uczniów.

        • Klasy o profilu „Pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym” na lekcjach w PSP w Brzozowie.
          • Klasy o profilu „Pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym” na lekcjach w PSP w Brzozowie.

          • W czasie odwiedzin w PSP w Brzozowie uczniowie klas o profilu: pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym z II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli         w ciekawych lekcjach z zakresu ratownictwa podczas awarii, katastrof i klęsk żywiołowych.

            Młodzież poznała strukturę organizacyjną PSP, procedury i sposoby prowadzenia akcji ratowniczej podczas wypadków drogowych, wypadków na wodzie, katastrof, awarii i klęsk żywiołowych. Z dużym zainteresowaniem oglądała prezentowany sprzęt stosowany do ratownictwa wodnego, lodowego       i podwodnego.

            Na zajęciach terenowych omawiane były również warunki bhp i ochrona osobista w trakcie akcji ratowniczych, oraz współdziałanie z innymi jednostkami ratowniczymi. Młodzież mogła uczestniczyć też, w codziennej zmianie służb i obserwować przekazanie obowiązków służbowych.

            Za interesujące i pouczające zajęcia, oraz ciężką, ofiarną służbę dziękujemy wszystkim strażakom w PSP w Brzozowie.

             

            Bogusław Lidwin

        • WARSZTATY Z POZORACJI RAN
          • WARSZTATY Z POZORACJI RAN

          • Młodzież z klasy 1F o profilu pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym uczestniczyła w warsztatach z pozoracji ran, które zorganizowano 4 i 20 października. Podczas tych zajęć uczniowie zdobywali nowe umiejętności, które wykorzystają na lekcjach z pierwszej pomocy, gdzie będą się uczyli jak zaopatrzyć takie urazy mechaniczne ciała.

            W roli instruktorek wystąpiły uczennice z klasy 2F  Julia Kendziołka i Sara Maślak – zwyciężczynie konkursu na najlepiej przygotowaną imitację rany z ubiegłego roku szkolnego. Podczas warsztatów, uczennice wykonywały przykładowe rany oraz omawiały technikę pracy z masą żelową, a także nadzorowały pracę młodszych kolegów i koleżanek udzielając im cennych wskazówek. Po zakończeniu warsztatów ogłoszony został konkurs na najlepiej wykonaną imitację rany - czekamy na rezultaty.

        • OLIMPUS
          • OLIMPUS

          • Olimpiada  z języka angielskiego odbędzie się w piątek 05.11.2011, w budynku ``białej szkoły`` (przy dworcu PKS), o godzinie 7.45, w salach nr 4 oraz nr 6.

            Uczniowie – uczestnicy olimpiady uczący się w głównym budynku szkoły, przy ulicy Pańki 1, mają zbiórkę o godzinie 7.35 na parterze szkoły i następnie przechodzą do ``białej szkoły `` pod opieką Pani Małgorzaty Włodek.

            Czas na wypełnienie arkusza testowego wynosi 55 minut.

            Po zakończeniu olimpiady, uczniowie uczący się w głównym budynku szkoły, przy ulicy Pańki 1, przechodzą tam pod opieką nauczyciela.

             

             

                                   GOOD LUCK!

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Święto KEN w ZSE

            13 października społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych spotkała się na sali gimnastycznej na uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wszystkim było niezmiernie miło, widzieć szanownych gości, grono pedagogiczne i swoich kolegów w zdrowiu i przede wszystkim na żywo.

            Po długiej przerwie reaktywowano działalność kabaretu Pogubieni, który w autorskim skeczu „Koszmarne zdalne” przedstawił zdalną naukę w krzywym zwierciadle, z ironią i żartem.

            Akademię uświetniły występy naszych utalentowanych uczniów. Wystąpił zespół taneczny Black Roses, Agnieszka Knurek w układzie gimnastycznym oraz Marysia Pietrasz w układzie solowym w kategorii modern jazz. Muzyczną oprawę zapewnił zespół wokalno- muzyczny.

            SU na ręce Pani dyrektor złożył bukiet kwiatów wraz z życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły.

             

            Zdjęcia w GALERII

          • EDUKAMP w Tarnowie

          • EDUKAMP w Tarnowie

             

            W dniach 6-8 października 2021 r. uczniowie ZSE oraz ZSB w Brzozowie wzięli udział w 3-dniowym obozie edukacyjnym w ramach kolejnego etapu projektu Interreg.

            Pierwszym punktem programu Edukampu były warsztaty bezpieczeństwa cyfrowego prowadzone przez trenerów Stowarzyszenia „Miasta w Internecie.Uczniowie poznali zasady tworzenia bezpiecznych haseł, dowiedzieli się jak sprawić, by ich hasła były silne i bezpieczne oraz poznali narzędzia do przechowywania i zarządzania hasłami. Kolejnym tematem spotkania były kwestie związane z dbaniem o własny wizerunek w sieci Internet. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat tego, jakich ustawień należy użyć w portalach społecznościowych, aby skutecznie zabezpieczyć swój profil. Uczestnicy warsztatów poznali również metody weryfikacji informacji dostępnych w sieci Internet, dowiedzieli się czym jestFake News czy Deepfake. Tematy związane z bezpieczeństwem cyfrowym zostały dopełnione informacjami na temat wyłudzania danych. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega Phishing oraz poznali typowe przykłady kradzieży danych.Wszystkie omawiane tematy osadzone były w realiach nauki i pracy zdalnej i obcowania z nowymi technologiami, które w okresie pandemii Covid-19 były podstawowym narzędziem pracyużywanym przez wszystkich uczestników procesu edukacyjnego.

            Kolejny dzień obozu to gra edukacyjna- Poznaj Tarnów. Podczas gry miejskiej, uczniowie zostali podzieleni na 4 zespoły zadaniowe, aby w formule grywalizacji konkurować ze sobą. W trakcie gry uczestnicy rozgrywki korzystali z nowoczesnych narzędzi cyfrowych, mobilnych aplikacji, stron pozwalających zgłębiać wiedzę. Uczniowie odwiedzili ciekawe miejsca, poznali znane osoby związane z miastem. Podczas rozgrywki korzystali z tabletów, na których odszukiwali zaznaczone miejsca, rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania. Pracując w grupach, uczyli się współpracy, podziału zadań i odpowiedzialności za realizację wyznaczonych celów, a wszystko to odbywało się w doskonałej atmosferze. W grę angażowali się także nauczyciele- opiekunowie. W ramach gry miejskiej uczniowie i nauczyciele poznali zasady działania aplikacji Actionbound, która pozwala na odmiejscowienie zajęć dydaktycznych i angażowanie uczniów do pracy zespołowej, co jest niezwykle potrzebne w dzisiejszym świecie, nacechowanym treściami i narzędziami cyfrowymi.

            Ostatni dzień warsztatów poświęcony był tematyce logicznego i kreatywnego myślenia. Uczniowie poznali zasady programowania z wykorzystaniem Skribotów, a tworząc budowle z klocków SkriKitmogli porywalizować o miano najlepszego projektanta wysokich konstrukcji. Na koniec warsztatów odbyły się walki robotów. Tak przeprowadzone zajęcia wpisują się w nowe doświadczenia nauczycieli w zakresie pracy zdalnej oraz wykorzystują przyszłościową metodę aktywizującą uczniów, która łączy różne obszary wiedzy. Metoda ta to STEAM - Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria, nauki humanistyczne, matematyka).

            Młodzież z ZSE i ZSB na pewno będzie miło wspominać wspólnie spędzony czas podczas EDUCAMPU, a zawiązane przyjaźnie przetrwają na długo…

             

            Zobacz zdjęcia w GALERII

          • LEKCJA IMMUNOLOGII

          • LEKCJA IMMUNOLOGII

            Gościem lekcji wychowawczej w klasie 2a był lekarz Paweł Florek- specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Pan doktor, pracujący z pacjentami COVID 19, przedstawił sytuację immunologiczną organizmu ludzkiego w kontakcie z wirusem mRNA oraz szczepionką mRNA. Gość wyjaśnił młodzieży jak wyglądają reakcje immunologiczne(odpornościowe) organizmu człowieka na kontakt z wirusem COVID 19 oraz na szczepionkę na ten wirus. Wirusologia, w obecnym czasie, to przecież temat numer jeden na całym świecie.

            Więcej zdjęć w naszej GALERII

             

        • Wycieczka klasy 2F do Polańczyka
          • Wycieczka klasy 2F do Polańczyka

          • W dniach 27-28 września odbyła się wycieczka do Polańczyka. W wydarzeniu tym wzięła udział klasa 2F o profilu pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym. Opiekunami na wycieczce byli: Pani Justyna Leszek-Czubska, Pani Justyna Majerska-Szałajko i Pan Bogusław Lidwin.

            Podstawowym celem wycieczki było poznanie specyfiki służby ratowników górskich i wodnych w Bieszczadach i na Pogórzu Beskidzkim. W tym celu młodzież odwiedziła bazy centralne: Bieszczadzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku. Zapoznała się tam ze sprzętem ratowniczym      i transportowym będącym na wyposażeniu tych służb. Ratownicy w bazach opowiadali uczniom o technikach ratowania turystów i mieszkańców w zimie i w lecie oaz o sprzęcie jaki stosują w różnych warunkach pogodowych. Dodatkową atrakcją podczas wizyty w bazie WOPR był rejs łodzią ratunkową po Jeziorze Solińskim.

            Naszą bazą noclegową i wypadową był Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego w Polańczyku. Tam uczestnicy wycieczki zostali przeszkoleni w zakresie zasad bezpieczeństwa podczas aktywności na wodzie oraz z podstaw żeglarstwa, które przeprowadził instruktor żeglarstwa. Po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki. Ulokowaliśmy się w dwóch żaglówkach i popłynęliśmy spróbować naszych sił w żeglarstwie oraz podziwiać piękno przyrody Jeziora Solińskiego. Wieczorem odbyło się ognisko  z pieczeniem kiełbasek oraz dyskoteka.

            Kolejnym punktem wycieczki było poznanie historii i celu powstania Zespołu Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce oraz spacer po zaporze. Ostatnią atrakcją naszego wyjazdu było szybowisko w Bezmiechowej Górnej położone na jednym z najpiękniejszych szczytów widokowych Górach Słonnych o nazwie Kamionka. Jest to miejsce o ogromnej renomie, powszechnie uznaje się je za miejsce narodzin polskiej tradycji szybowniczej.

            Myślę, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany i zostanie na długo w naszej pamięci.

        • SESJA JESIENNA OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
          • SESJA JESIENNA OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • Informujemy, iż prowadzony jest nabór uczniów chętnych do wzięcia udziału   w ogólnopolskiej, jednoetapowej olimpiadzie z języka angielskiego organizowanej przez firmę Olimpus. Olimpiada odbędzie się w dniu 5 listopada 2021r.

            Do olimpiady mogą przystąpić wszyscy uczniowie. Każdy uczeń rozwiązuje zadania na poziomie klasy, do której uczęszcza. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplom uznania od firmy Olimpus oraz dodatnie punkty z zachowania za udział w konkursie, zgodnie z przyjętymi w szkole kryteriami. Ponadto, uczniowie, którzy zdobędą wysoką liczbę punktów mogą otrzymać cząstkową ocenę bardzo dobrą lub celującą z języka angielskiego. Uczestnikom z bardzo wysokim wynikiem  zostaną przyznane również nagrody książkowe oraz grawerowane dyplomy.

            Firma Olimpus pobiera opłatę za udział w olimpiadzie w wysokości 9,50 zł.

            Zachęcamy do wzięcia udziału w tym konkursie! Jest to szansa na sprawdzenie swojej wiedzy w warunkach testowych oraz poszerzenie wiadomości z zakresu języka angielskiego!

            Chętnych prosimy o zgłaszanie się do swojego nauczyciela języka angielskiego

            do 7 października.

            Załączamy link do informacji w sprawie olimpiady:

            https://www.olimpus.edu.pl

          • 1 października - Światowy Dzień Wegetarianizmu

          • W tym dniu klasa III Bg – grupa 2, na pracowni gastronomicznej wykonywała potrawy, które są charakterystyczne dla tego sposobu żywienia a niekiedy stylu życia.

            Wykorzystywaliśmy publikacje „Jadłonomię” Marty Dymek. Grupa wysłuchała również pogadanki na ten rodzaj alternatywnego sposobu żywienia oraz o złych i dobrych stronach tego stylu .

            Święto wegetarian obchodzone jest w wielu miejscach na całym świecie, gdzie organizuje się imprezy mające na celu promocję wegetarianizmu. Do udziału w tym święcie zapraszani są wegetarianie, ale też – a może przede wszystkim – ci, którzy o wegetarianizmie nie wiedzą zbyt wiele, a chcą swoją wiedzę pogłębić.

            Wegetarianizm nie jest jedynie modą ostatnich dekad. Taki sposób odżywiania się znany jest już od tysiącleci, a pierwsze wzmianki na ten temat pochodzą sprzed kilku tysięcy lat przed nasza erą z Egiptu i dotyczą plemion, które dzięki rezygnacji z produktów mięsnych cieszyły się dobrą kondycją. W starożytności tendencja ta była popularna wśród elit, np. filozofów, którzy uważali, że taka dieta sprzyja zdrowiu, długowieczności.

        • Pierwszy etap projektu zakończony!
          • Pierwszy etap projektu zakończony!

          • Zakończył się pierwszy etap projektu, którego celem jest zwiększenie kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie metod pracy, innowacyjności, wykorzystania technologii IT w procesie kształcenia. Konferencja szkoleniowa  dla nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu „Dobre praktyki dotyczące organizacji i zarządzania szkołami w okresie pandemii” odbyła się w dniach 23 – 24 września 2021 roku. W konferencji uczestniczyło 25 osób - nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu (15 os. z Polski + 10 os. ze Słowacji).

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie
      • 13 4341782 (Biała szkoła: 134940759)
      • 36-200 Brzozów ul. Prof. W. Pańki 1 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Nasze media społecznościowe