• NARODOWE CZYTANIE NAD NIEMNEM

•          9 września w Warszawie Para Prezydencka zainicjowała tegoroczne Narodowe Czytanie. Jest to już 12. odsłona tej inicjatywy, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku wybór padł na powieść Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem – utwór często porównywany do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza.

Nasza szkoła również włączyła się w Narodowe Czytanie zorganizowane 11 września w Brzozowie przez Burmistrza Szymona Stapińskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Regionalne oraz Brzozowski Dom Kultury. Fragmenty Nad Niemnem przeczytała w Parku Jordanowskim uczennica klasy 4F Julia Rymarowicz.

Z kolei 12 września przyjęliśmy zaproszenie od Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Brzozowie. Tam fragmenty dzieła Orzeszkowej przeczytali pracownicy biblioteki, Justyna Oleniacz oraz przedstawiciele klasy 5B w składzie: Aleksandra Bąk, Weronika Gosztyła, Justyna Kulig, Julia Piwowar, Mikołaj Draguła.

Justyna Oleniacz