• Wizyta w Oddziale Narodowego Banku Polskiego oraz w Rzeszowskich Piwnicach

• Dnia 18 maja 2023 roku uczniowie klasy I Technikum Ekonomicznego uczestniczyli w LEKCJI BANKOWEJ w rzeszowskim Oddziale Narodowego Banku Polskiego. Spotkanie poprowadziła pani Monika Mularz-Dobrowolska- specjalista ds. komunikacji społecznej NBP O/Rzeszów.

Program zajęć obejmował:

• wykład na temat misji i zadań Narodowego Banku Polskiego,
            • warsztaty z rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych,
            • zwiedzanie minimuzeum bankowego,
            • możliwość zamiany drobnego bilonu w samoobsługowym urządzeniu do wymiany.

Wizyta w rzeszowskim oddziale NBP była dla młodzieży praktyczną lekcją jak działa Narodowy Bank Polski- bank państwa i bank wszystkich banków, a także jak zmieniał się na przestrzeni lat. Dzięki szkoleniu z zakresu zabezpieczeń banknotów każdy uczestnik mógł stwierdzić autentyczność polskich banknotów, aby uniknąć w przyszłości ewentualnych oszustw.

Uczniowie odwiedzili również podziemną trasę turystyczną Rzeszowa „Rzeszowskie Piwnice”.  Przewodnicy przybliżyli uczestnikom ciekawe legendy i opowieści, a także najważniejsze wydarzenia z dziejów Rzeszowa. Grupa zwiedziła charakterystyczne miejsca z dawnych czasów, takie jak: sklep bławatny, karczmę, sklep kolonialny. Uczniowie wykonywali zadania historyczne na tablicach multimedialnych. Wychowankowie mieli też okazję poznać najważniejsze fakty z życia Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy lamy naftowej i pioniera przemysłu naftowego. Inicjatywie wycieczki przyświecała idea zapoznania młodzieży z historią i dziedzictwem naszego regionu.

• Od licealisty do finansisty

• W dniu 25 kwietnia 2023 roku nasi uczniowie odnotowali kolejny sukces w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Finansowego "Od licealisty do finansisty".

W finale zorganizowanym przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, zespół w składzie: Patrycja Pietrasz, Kamila Zając i Dawid Blama zjął PIERWSZE MIEJSCE!

Naszym MISTRZOM serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów