• Pożegnanie klas maturalnych

• W dniu 28 kwietnia pożegnaliśmy naszych maturzystów z klas 4AG, 4BG, 4CG, 4E oraz 4F.

Drodzy Absolwenci, dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas w naszej szkole, za wszystkie dobre i złe chwile.

Życzymy Wam pomyślności w życiu, sukcesów w dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej. Realizujcie swoje plany i marzenia. Bądźcie szczęśliwymi ludźmi!

Wspomnijcie czasem miło swoich nauczycieli, wychowawców, koleżanki i kolegów z ZSE.

Powodzenia!

• Europejski Tydzień Szczepień

• ​​​​​W dniach 20 - 25 kwietnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia obchodziliśmy Europejski Tydzień Szczepień. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie z dyrekcją i pracownikami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzozowie. Celem spotkania była akcja edukacyjna przekonująca o dobroczynności szczepień ochronnych. ​​​​​​​​​​​​​​

• Zamień energetyki na zdrowe nawyki

• W dniu 26 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzozowie w ramach akcji prozdrowotnej „NIEZDROWA ENERGIA” odbyły się warsztaty przeprowadzone przez panią Natalię Szarek –nauczyciela technologii gastronomicznej, których celem było uświadomienie uczniom czym są napoje energetyczne, jaki mają wpływa na organizm młodego człowieka oraz wskazanie alternatywnych, zdrowych i smacznych napojów energetycznych.

Napoje energetyzujące, znane powszechnie jako energy drinki lub energetyki, już wiele lat temu zyskały popularność na całym świecie, a obecnie są dostępne w ponad 140 krajach.

Warto jednak pamiętać, że odpowiadają one również za szereg negatywnych oddziaływań na zdrowie człowieka (zwłaszcza dzieci i młodzieży), a ich długotrwałe stosowanie może być bardzo niebezpieczne i silnie uzależniające.

„ZAMIEŃ ENERGETYKI NA ZDROWE NAWYKI” -takie hasło przewodniczyło części praktycznej zajęć.

Młodzież w kilkuosobowych grupach mogła samodzielnie przygotować napoje używając naturalnych, zdrowych produktów, dodających nie tylko energii ale również zawierających naturalne witaminy.

Uczniowie aktywnie i chętnie uczestniczyli w warsztatach. Na zakończenie spotkania cała społeczność szkolna mogła spróbować przygotowanych napojów energetycznych oraz także otrzymała broszurki zawierające przepisy na zdrowe energetyki.

Mamy nadzieję, że akcja „ NIEZDROWA ENERGIA” zachęci młode osoby do zmiany zwyczajów żywieniowych i rezygnacji ze spożywania napojów energetyzujących na rzecz zdrowych i równie smacznych napojów.

• Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Brzozowskiego

• W piątek 21 kwietnia odbył się „Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Brzozowskiego” zrealizowany przez Pasiekę – Fundację Rozwoju i Wsparcia pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Brzozowskiego – Zdzisława Szmyda.

Jak co roku, również obecną edycję poprzedziły dwugodzinne warsztaty wiedzy prawnej przeprowadzone przez Prezesa Zarządu Fundacji Pasieka Pana Karola Grześkiewicza, które zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

Do rywalizacji konkursowej przystąpiło 18 uczniów z brzozowskich szkół średnich, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Małgorzata Wacek, Wiktoria Cwynar, Jakub Mikrut, Nikola Kryta, Weronika Jędruszczak, Klaudia Konieczko.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Małgorzata Wacek

II miejsce – Wiktoria Cwynar, Jakub Mikrut

GRATULUJEMY!

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - etap powiatowy

• 19 kwietnia w Komendzie Powiatowej PSP w Brzozowie został przeprowadzony etap powiatowy OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Naszą szkołę w turnieju reprezentowali uczniowie klasy 1F: Julia Owsiana oraz Adam Bodzioch.

Po pierwszej części eliminacji – testu pisemnego, uczestnicy zwiedzili strażnicę oraz garaż Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie.

Do kolejnego etapu – części ustnej, zakwalifikował się reprezentant naszej szkoły Adam Bodzioch, który ostatecznie zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

• Niecodzienna lekcja wychowawcza

• 16 marca młodzież z klas o profilu policyjno – prawnym uczestniczyła w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się między innymi od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną, co grozi nieletnim za łamanie prawa, jak wygląda życie w więzieniu oraz jaka jest specyfika pracy w więziennictwie. Pod opieką funkcjonariusza Służby Więziennej młodzież przeszła bezpiecznym korytarzem zakładu karnego, wysłuchała świadectwa więźnia, który opowiedział o swojej historii i procesie resocjalizacji. Zajęcia te odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Służby Więziennej "W Służbie Prawu " związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży.

Oby ta niecodzienna lekcja wychowawcza pomogła zrozumieć młodym ludziom, że więzienie dla każdego jest trudnym doświadczeniem oraz, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość.