• SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12 - 18 LAT

          • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

            • zgodę rodzica,

            • kwestionariusz,

            • kwalifikację lekarza,

            • szczepienie.

            Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

             

            Harmonogram szczepień po wakacjach

            Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

            Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

            • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
            • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
            • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

             

            Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

            Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

             

            Dlaczego warto się zaszczepić?

            Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

             

            Jak działa szczepionka?

            Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

          • Dla kandydatów do szkoły

          • Od 25 czerwca do 14 lipca (do 15:00)

            1. Uzupełnij wniosek o świadectwo szkoły podstawowej

            2. Uzupełnij wniosek o wyniki egzaminu ósmoklasisty

            3. Możesz zmienić wybrane wcześniej szkoły ponadpodstawowe

            4. Jeśli wcześniej nie złożyłeś wniosku – możesz to zrobić w tym terminie

            Po zalogowaniu się na konto w systemie Nabór przy wniosku który jest już zweryfikowany, bądź będzie dopiero weryfikowany (zgłoszony do szkoły) kliknij Wybierz akcje, a następnie Załączniki. Jedną z opcji będzie Dodaj skan świadectwa.

          • INFORMACJA

          • 4 czerwca 2021 r. (piątek) roku

            sekretariat szkoły będzie nieczynny.

             

            Od dnia 7 czerwca 2021 roku (poniedziałek) sekretariat

            Zespołu Szkół Ekonomicznych będzie przeniesiony

            do „Białej szkoły” ul. Plac Grunwaldzki 2  - obok plebanii.

          • Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej

          • Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zwycięzcami Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznej!

             

            W dniach 10 – 11 czerwca 2021 roku odbył się finał Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznej. O tytuł najlepszego zespołu uczniowskiego na podkarpaciu walczyło 8 zespołów uczniowskich wyłonionych spośród 61 zakwalifikowanych do konkursu.

            ZSE w Brzozowie reprezentowały zespoły uczniowskie zarówno z technikum jak i liceum.

            Podczas finału młodzi menedżerowie zarządzali wirtualnymi przedsiębiorstwami  społecznymi – agencjami eventowymi podejmując realistyczne decyzje biznesowe i testując różne strategie wprowadzenia usług na rynek. Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej to pierwszy tego typu turniej w Polsce organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Celem jego jest promocja idei ekonomii społecznej, działalności przedsiębiorstw społecznych oraz kształtowanie kompetencji przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

            PMPS to konkurs, który edukuje młodzież w zakresie ekonomii społecznej w nowoczesny sposób – przez praktykę. Dzięki Branżowym Symulacjom Biznesowym od Revas uczestnicy konkursu mogli wcielić się w rolę wirtualnych menedżerów i sprawdzić swoje umiejętności biznesowe. Finaliści podkreślali, że dzięki konkursowi zrozumieli, że prowadzenie działalności społecznej daje dużo satysfakcji, gdyż można nie tylko realizować cele biznesowe ale również cele społeczne.

            Podczas finału zespołom uczniowskim została udostępniona rozbudowana wersja symulacji Agencja eventowa. Uczniowie oprócz decyzji związanych z prowadzeniem własnej firmy i wszystkimi z tym związanymi decyzjami dotyczącymi ustalania cen, zatrudnieniem pracowników i innymi zwracali uwagę na społeczne cele gospodarowania czyli działanie zgodne z koncepcją CSR- społecznej odpowiedzialności biznesu- bo takie działanie powoduje, że działania na rzecz społeczeństwa są traktowane nie jako koszty, ale inwestycje prowadzące do osiągnięcia zysku. Drużyna między innymi przekazywała pieniądze na cele charytatywne , zajmowała się sprzątaniem terenów wokół firmy, zakupem karmy dla schroniska dla zwierząt, zabawek dla domu dziecka , starała się również wyeliminować opakowania plastikowe w swojej firmie.

            Konkurspodzielony był na 3 etapy. Pierwszy to specjalne szkolenie dla uczniów pozwalające poznać im zasady gry i możliwości symulatorów biznesowych. Drugi etap to trwająca ponad miesiąc uczniowska rozgrywka eliminacyjna prowadzona przez Internet. Podczas tej części każdy zespół musiał podejmować decyzje biznesowe w tygodniowych okienkach decyzyjnych. Uczniowie w ramach mistrzostw zarządzali przedsiębiorstwami społecznymi – agencjami eventowymi.

            Trzecim etapem był finał, do którego zakwalifikowało się 8 najlepszych zespołów z eliminacji. W finale udział wzięli uczniowie z Brzozowa, Przemyśla, Rzeszowa, Przeworska, Krosna, Łańcuta, Jarosławia.

            Brzozowski „Ekonomik” zajął I miejsce na swoim rynku i drużyna  w składzie:Daniel Błażejowski, Patrycja Bok, Martyna Buczkowicz- uczniowie klasy drugiej technikum rachunkowości i ich agencja eventowa Hello Party zakwalifikowani do ścisłego finału. Daniel, Patrycja i Martyna spędzili w szkolnej pracowni komputerowej 2 dni intensywnie pracując nad jak najlepszym wynikem swojej agencji eventowej… Było ciężko, ale opłacało się – firma Hello Party została zwycięzcą I edycji Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznej- złote podium osłodziło cały ich trud.

            Rywalizacja między finałowymi drużynami trwała do samego końca, wynikom kolejnej rundy towarzyszyła ogromna niepewność czy  strategia podjęta przez zespół była słuszna i czy uda się utrzymać do końca wysoką pozycję w symulacji.

            Co dał uczniom udział w tym konkursie?

            Na pewno ogromną satysfakcję, że zdołali pokonać dwukrotnie konkurencję na swoim rynku organizacji usług eventowych. Satysfakcja, zadowolenie, sporo zabawy również. No i oczywiście tytuł Mistrzów Zawodów I edycji konkursu. Zespół, z rąk dyrekcji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, odebrał bardzo cenne nagrody rzeczowe, a 25 czerwca przedstawiciel zespołu Daniel Błażejowski wraz z opiekunem zwycięskiej, grupy Panią Elżbietą Leń, udzielili wywiadu w audycji radiowej „Świat Młodych” prowadzonej przez Panią redaktor Bernadetę Szczyptę w Radiu Rzeszów.

            https://radio.rzeszow.pl/audycje/znamy-laureatow-podkarpackich-mistrzostw-przedsiebiorczosci-spolecznej

            Konkurs niezwykle przypadł uczniom do gustu. Dzięki niemu rozwinęli swoje kompetencje interpersonalne takie jak współpraca w grupie, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji i branie za nie odpowiedzialności oraz wypracowanie kompromisów.

            Gra jest rewelacyjna, choć nie należy do łatwych, wymaga myślenia i uważnego czytania instrukcji. Ważną umiejętnością jest również analiza podjętych decyzji i rynku.”

            Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje konkursu, bo chętnych wśród uczniów jest wielu…

                                                                                                         

            Elżbieta Leń

            Pozostałe zdjęcia w GALERII

          • „Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu”

          • Tytuł mikroprojektu : „Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu” – transformacja cyfrowa szkół w czasach pandemii.

             

            Partner wiodący:

            Powiat Brzozowski:      www.powiatbrzozow.pl

             

            Partner/Partnerzy projektu:

            SPŠT Bardejov - Stredná priemyselná škola technická v Bardejove;   www.spsbj.sk

             

             

            Opis mikroprojektu:

            Jednostką uczestniczącą w projekcie jest:

            • Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie
            • Zespół Szkół Budowlanych w Brzozowie
            • SPŠT Bardejov - Stredná priemyselná škola technická v Bardejove (Średnia Szkoła Techniczna w Bardejowie).

            W ramach mikroprojektu zostaną zrealizowane następujące zadania:

            1. Konferencja/szkolenie dla nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu „Dobre praktyki dotyczące organizacji i zarządzania szkołami w okresie pandemii”.

            2. Transformacja cyfrowa szkół.

                   2.1.  Przygotowanie Planu Transformacji Cyfrowej dla każdej ze szkół

                   2.2.  Doposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć zdalnie.

                   2.3.  Szkolenie dla nauczycieli.

            3. Obóz edukacyjny dla uczniów i opiekunów ZSB i ZSE w Brzozowie oraz SPŠT w Bardejove.

             

            Realizacja mikroprojektu i udział uczniów ZSB oraz ZSE w Brzozowie i SPŠT Bardejov pozwoli im na zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności zawodowych, które są niezbędne na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy przy wykorzystaniu narzędzi cyfrowych oraz darmowych aplikacji i portali społecznościowych. Ponadto realizacja mikroprojektu przyczyni się do rozwoju kompetencji zawodowych nauczycieli w obliczu zmian trendów/technologii innowacji społeczno-zawodowych w zakresie wykorzystania narzędzi cyfrowych do komunikacji online i udostępniania zasobów edukacyjnych oraz weryfikacji wiedzy uczniów.

            Cel ogólny mikroprojektu

            Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie metod pracy, innowacyjności, wykorzystania technologii IT w procesie kształcenia a także nabycie przez uczniów pogranicza nowych kompetencji niezbędnych na transgranicznym rynku pracy.

             

            Cele szczegółowe mikroprojektu

            1. Podniesienie wiedzy uczniów i nauczycieli z zakresu wykorzystania technologii IT w procesie kształcenia.

            2. Przygotowanie planu transformacji cyfrowej szkół i wdrożenie darmowej platformy edukacyjnej.

            3. Doposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć zdalnie.

             

            Okres realizacji:

            kwiecień 2021 – grudzień 2021

             

            Wartość projektu (w EUR):

            Całkowite koszty kwalifikowane : 56 186,15 EUR

            Dofinansowanie mikroprojektu z (EFRR) Europejskiego Funduszu Rozwoju

            Regionalnego  85%: 47 758,22 EUR 

            Wkład własny 10 %:  5 618,63 EUR

            Budżet Państwa 5 %: 2 809,30 EUR

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie
      • 13 4341782 (Biała szkoła: 134940759)
      • 36-200 Brzozów ul. Prof. W. Pańki 1 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Nasze media społecznościowe