• Europejska przyszłość zawodowa uczniów ZSE Brzozów

• Zespół Szkół Ekonomicznych otrzymał dofinansowanie projektu w ramach

„Europejska przyszłość zawodowa uczniów ZSE Brzozów”

realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

W projekcie „Europejska przyszłość zawodowa uczniów ZSE Brzozów” weźmie udział 30 uczniów z kierunków technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych.

Dzięki projektowi uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z czekającym na nich rynkiem pracy, wykorzystać zdobytą w szkole wiedzę w praktyce, a także będą mieli możliwość poznania innej kultury, która z pewnością wpłynie na ich rozwój osobisty. Staż umożliwi im poznanie realiów pracy w zawodzie i skonfrontowanie ich z oczekiwaniami, przez co przyszli absolwenci będą mieli szansę dowiedzieć się czego mogą od nich wymagać potencjalni pracodawcy.

Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość zetknięcia się z innowacyjnymi metodami pracy i nowoczesnymi narzędziami wykorzystywanymi w branżach ekonomicznej, hotelarskiej, logistycznej i gastronomicznej we Włoszech.

Dodatkowym atutem będzie możliwość doskonalenia kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego, przyjętego za język roboczy w ramach całego projektu, a także fakt uczestnictwa w dodatkowych kursach dla uczniów przed mobilnością w zakresie języka włoskiego.

Kontakty zagraniczne z partnerami z Włoch podniosą atrakcyjność naszej szkoły na rynku lokalnym, zarówno w oczach przyszłych kandydatów i lokalnych przedsiębiorców. Wpływ projektu będzie również widoczny w zakresie wzrostu jakości nauczania przedmiotów zawodowych i językowych. Nasza placówka, dzięki realizacji projektu, stanie się: rozwijającą się placówką na europejskim poziomie.

Realizacja niniejszego projektu to ogromna szansa na rozwój naszej szkoły.

• Wycieczka dydaktyczna do Arłamowa

• W dniach 8-9 listopada 2023 roku młodzież ZSE uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Hotelu „Arłamów. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie uczniów klas w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych ze specyfiką funkcjonowania hotelu czterogwiazdkowego.

Uczniowie mieli okazję w praktyce zweryfikować wiedzę z zakresu hotelarstwa oraz gastronomii - będąc gościem jednocześnie obserwowali czynności zawodowe związane z cyklem obsługi gościa hotelowego.

W tym roku pobyt rozpoczęliśmy od wycieczki po hotelu. Manager sekcji konferencji pokazał nam zakamarki i zaplecze hotelu: układ pomieszczeń, ich aranżacje a także wyposażenie pokazały w czym tkwi specyfika obiektu hotelarskiego 4*.
            A oczekiwanie na zakwaterowanie nieoczekiwanie umilał nam Piksel, pies administracji hotelu. Zdobył nasze serca łagodnym usposobieniem i otwartością na przyjacielskie gesty.
             A największe zaskoczenie? Zgrupowanie reprezentacji Polski Policji w piłce nożnej 😍
             Hotel jest znany z różnych atrakcji, głównie sportowych – aż 33 aktywności sportowe do wyboru dla gościa hotelowego. Kręgle oraz strefa basenów, jacuzzi i saun cieszyły się największym zainteresowaniem uczniów.

Od roku 2022 nasi uczniowie wybierają Arłamów na miejsce praktyk więc kontakt z pracownikami był bardzo ważną częścią wycieczki.
            Rok temu obiecaliśmy tu wrócić. Obietnica spełniona.

I....Chcemy tu znowu być za rok!!!
            I będziemy!
            ARŁAMÓW 2024 zaplanowany!

• Rejonowa Licealiada w szachach drużynowych.

• 14 listopada byliśmy gospodarzami Rejonowej Licealiady w szachach drużynowych.Do zawodów przystąpiło 6 drużyn- mistrzowie i wicemistrzowie powiatu brzozowskiego, sanockiego, bieszczadzkiego i leskiego, które rywalizowały o dwa miejsca premiowane awansem do finału wojewódzkiego. Sędzią głównym zawodów był pan Artur Szczepański.Zawody zostały rozegrane na dystansie 6 rund tempem 15 minut na zawodnika. Nasza drużyna w składzie: Małgorzata Wacek, Dawid Tomkiewicz, Szymon Tomkiewicz i Jakub Tomkiewicz (rezerwowy Hubert Frydryk) po 6 rundach zdobyła 8 punków co dało awans do finału wojewódzkiego.Wyniki końcowe:I miejsce - I Lo SanokII miejsce - ZSE BrzozówIII miejsce - II LO SanokIV miejsce - LO LeskoV miejsce – I LO BrzozówVI miejsce- BZSZ Ustrzyki DolneGratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a naszej drużynie życzymy kolejnych sukcesów!!!