• NARODOWE CZYTANIE

• W sobotę 3 września w całym kraju oraz poza granicami Polski odbyła się 11. edycja akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Biblioteka Pedagogiczna w Brzozowie zaprosiła do udziału w tej akcji uczniów naszej szkoły. 8 września klasa III A wraz z opiekunem udała się do budynku biblioteki, gdzie oddała się lekturze wybranych utworów naszego narodowego wieszcza. W klimat spotkania wprowadził  Piotr Boczar – pracownik biblioteki, który przypomniał historię zainicjowanej przez państwa Komorowskich akcji, propagującej znajomość literatury narodowej. Następnie pani Elżbieta Szul – kierownik biblioteki przeczytała balladę „Powrót taty”. Potem przedstawiciele klasy: Agnieszka Knurek, Kinga Koczarga, Jolanta Kufel, Dawid Blama, Szymon Gurgacz i Filip Drożdżal czytali kolejne utwory: „Romantyczność” i „Świteź”. Ballady te były już znane uczniom z lekcji języka polskiego. Na koniec spotkania utwór „To lubię” odczytała Justyna Oleniacz, a „Lilije” Piotr Boczar.

Dziękujemy pracownikom biblioteki za możliwość udziału w tak szlachetnej akcji.

Justyna Oleniacz

• SESJA JESIENNA OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Informuję, iż prowadzony jest nabór uczniów chętnych do wzięcia udziału
            w ogólnopolskiej, jednoetapowej olimpiadzie z języka angielskiego organizowanej
            przez firmę Olimpus. Olimpiada odbędzie się 3-9 listopada 2022r.
            Do olimpiady mogą przystąpić wszyscy uczniowie. Każdy uczeń rozwiązuje
            zadania na poziomie klasy, do której uczęszcza. Wszyscy uczestnicy otrzymują
            dyplom uznania od firmy Olimpus oraz dodatnie punkty z zachowania za udział w
            konkursie, zgodnie z przyjętymi w szkole kryteriami. Ponadto, uczniowie, którzy
            zdobędą wysoką liczbę punktów mogą otrzymać cząstkową ocenę bardzo dobrą lub
            celującą z języka angielskiego. Uczestnikom z bardzo wysokim wynikiem zostaną
            przyznane również przez firmę Olimpus nagrody książkowe oraz grawerowane
            dyplomy.
            W sesji jesiennej w arkuszu z pytaniami, zdający zaznacza jedną, dwie, trzy,
            cztery lub żadnej odpowiedzi. Tak więc dobrych może być kilka odpowiedzi.
            Firma Olimpus pobiera opłatę za udział w olimpiadzie w wysokości 13,50 zł.
            Chętnych proszę o zgłaszanie się do czwartku 06.10.2022, bezpośrednio lub
            poprzez dziennik internetowy, do nauczycielki języka angielskiego Pani Małgorzaty Włodek.
            Zachęcamy do wzięcia udziału w tym konkursie! Jest to szansa na sprawdzenie
            swojej wiedzy w warunkach testowych oraz poszerzenie wiadomości z zakresu
            języka angielskiego!
            Gdyby ktoś chciał uzyskać więcej informacji, znajdzie je w poniższym linku :