• DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, PRACOWNICY ZSE!  LUDZIE DOBREJ WOLI I OTWARTEGO SERCA!
          • DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, PRACOWNICY ZSE! LUDZIE DOBREJ WOLI I OTWARTEGO SERCA!

          • Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki pieniędzy

            dla naszego Kolegi i Ucznia klasy 3CG

            To wyjątkowo skromny, miły chłopak, który właśnie dzisiaj potrzebuje pomocy całej naszej społeczności! Nie pozostańmy więc obojętni!

            Eryk przebywa obecnie w szpitalu i zmaga się z wyjątkowo „trudnym przeciwnikiem” – chorobą. Potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację.

            Zbiórka odbędzie się w dniach 26-27 maja 2022 r na terenie Szkoły!

            Wielokrotnie pokazaliście, że można na Was liczyć. Wierzymy, że i tym razem tak będzie!

            Prosimy , otwórzcie Wasze serca i portfele!

            Dobro zawsze wraca!

          • Wycieczka do Wrocławia

          • W dniach 26-27 kwietnia uczniowie klas 1c, 2a, 2e oraz 3f wchodzących w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Wycieczka została zorganizowana w ramach przedsięwzięcia pn. Poznaj Polskę realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki, na które Powiat Brzozowski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 20 000 zł (całkowity koszt zadania wyniósł 37 200 zł, wkład własny 17 200 zł). 

            Celem naszej wyprawy było zwiedzanie najważniejszych zabytków Wrocławia, a przez to poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. 

            Zbiórka miała miejsce o 4:30. Po sprawdzeniu obecności i przypomnieniu regulaminu wycieczki dwoma autokarami uczniowie wyruszyli w kierunku Wrocławia. Pierwszym przystankiem  była miejscowość Moszna w której zwiedzaliśmy XVIII - wieczny pałac barokowy. Pałac jest częściowo udostępniony do zwiedzania, w kaplicy odbywają się koncerty muzyki kameralnej, a w galerii wystawy dzieł sztuki. Pałac posiada 365 pomieszczeń i 99 wież i wieżyczek. Powierzchnia wynosi 8 tys. m², a kubatura – 65 tys. m³ Obiekt otacza ponad dwustuhektarowy park (m.in. trzystuletnie okazy dębów, oraz olbrzymie zarośla rododendronów i różaneczników.)

            Po zwiedzaniu zamku i chwili oddechu i już trochę bardziej wyspani około południa wyruszyliśmy w dalszą drogę do Wrocławia. Wrocław przywitał nas piękną słoneczną pogodą.

                        Pierwszym punktem, który odwiedziliśmy we Wrocławiu był Rynek tego miasta. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki  Ratusz, który wygląda jak domek z piernika zachwyciły wszystkich. Byliśmy pod wrażeniem wspaniałej architektury tego miejsca. Idąc w kierunku Starego Miasta, szukaliśmy po drodze krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu, a po znalezieniu ich często uwiecznialiśmy ich na zdjęciach. 

            Ostatnim punktem pierwszego dnia w programie wycieczki była obiadokolacja, po której udaliśmy się do Hotelu Ibis Budget gdzie planowany był nocleg. Po drodze z okien autokaru  mogliśmy podziwiać jeszcze zabudowę Wrocławia jak również widoczny już nocąTarczyński Arena Stadion.

            Kolejny dzień przywitał nas również piękna pogodą. W ciągu drugiego dnia plan był jeszcze bardziej napięty, więc wyruszyliśmy wczesnym rankiem.

            Najpierw zwiedziliśmy najbardziej popularne miejsce we Wrocławiu, czyli słynną Panoramę Racławicką. Jest to muzeum, umieszczone w okrągłym budynku, zwanym rotundą, w której na płaszczyźnie ścian rozpościera się niesamowite dzieło malarskie Wojciecha Kossaka i Jana Styki przedstawiające bitwę Kościuszki pod Racławicami. Obraz jest olbrzymi i przedstawiony w sposób tak realistyczny, że przeciętny widz nie wie gdzie kończy się płótno, a zaczyna wspaniale wkomponowana u dołu obrazu makieta, która jak gdyby wydłuża całą scenę. Miejsce to wywarło na nas ogromne wrażenie i z pewnością pozwoliło przenieść się w klimat walki polskich oddziałów pod Racławicami pod wodzą Tadeusza Kościuszki.

            Po chwili odpoczynku  udaliśmy się autokarem na Ostrów Tumski - znaną wszystkim urokliwą wrocławską wyspę. Tam podziwialiśmy piękną Katedrę oraz spacerowaliśmy po Moście Tumskim, na którym wisi mnóstwo kłódeczek zawieszonych przez zakochane pary.

            Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Ogrodzie Japońskim, który jest główną atrakcją na terenie Parku Szczytnickiego. Ogród ten powstał w 1913 roku jako jedna z ekspozycji Wystawy Sztuki Ogrodowej odbywającej się w ramach Wystawy Stulecia. Z tamtego okresu pozostał ogólny zarys ogrodu ze stawem, układem strumieni oraz ciekawą dendroflorą. Malownicze strumienie wodne rzeźbią pagórkowaty teren. Liczne drewniane budowle wraz z oryginalnymi japońskimi latarniami i misami nadają orientalny charakter. Uwagę przyciągają również unikatowe formy bonsai oraz piękne czerwonolistne klony japońskie. Ten urokliwy ogród zrobił na nas na prawdę wielkie wrażenie. Urocze alejki, różnorodna roślinność, kamienne ozdoby oraz wodne kaskady pozwoliły nam odpocząć.

            Ostatnim etapem programu było zwiedzanie Hali Stulecia  unikatowego miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Zaprojektowana przez wybitnego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W założeniu projektanta miała służyć mieszkańcom Wrocławia i gościom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska i tak jest do dziś. Wielofunkcyjna przestrzeń, nieszablonowa konstrukcja, klimatyczna i przestrzenna lokalizacja, to tylko kilka z jej atutów. Kompleks Hali Stulecia jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych miejsc dla organizatorów największych wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych, sportowych, kongresowych z Polski i zagranicy. Wpisanie jej w 2006 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podkreśliło rangę tego obiektu. Niewątpliwie jest jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia na arenie międzynarodowej i niezwykle magicznym miejscem Wrocławia, gdzie karty historii zapisują jej wielopokoleniowe dzieje.

            Późnym popołudniem zmęczeni ale pełni wrażeń wracaliśmy do naszych domów. To piękne i malownicze miasto, również dzięki ciekawym opowieściom naszych przewodniczek  na długo zapadnie nam w pamięci. 

            Marta Krupińska

             

            Zdjęcia z wycieczki są w naszej GALERII

          • "Świat na półce – kraje, ludy, obyczaje"

          • 10 i 11 maja 2022 r. uczniowie klas 1F i 2F odwiedzili brzozowską Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i wzięli udział w zajęciach „Świat na półce – kraje, ludy, obyczaje”, zorganizowanych z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Spotkania w bibliotece miały zachęcać młodzież do szukania wiedzy, przede wszystkim w miejscach, gdzie się ją gromadzi. Do takich niewątpliwie należą biblioteki, w szczególności biblioteki naukowe, w obecnej dobie oferujące swoje usługi nie tylko stacjonarnie, ale również wirtualnie. Katalogi i zasoby biblioteczne dostępne w Sieci z każdego miejsca na ziemi sprawiają, że dziś na wyciągniecie ręki można mieć rzetelne i wyczerpujące informacje z wszelkich dziedzin.

            Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą brzozowskiej Filii PBW i dowiedzieć się, że na bibliotecznych półkach można znaleźć materiały o każdym, nawet najbardziej egzotycznym zakątku świata, o krajach i zamieszkujących je ludach, ich obyczajach i kulturze. Aby przekonać się o tym, poznali funkcjonalność katalogu INTEGRO oraz bibliotecznych e-usług, oferowanych przez Podkarpackie Biblioteki Pedagogiczne. Ponadto poznali możliwości bibliotek cyfrowych m.in. Polony i Academiki. Mamy nadzieję, że zajęcia stały dla nich impulsem do głębszych poszukiwań wiedzy.

                                                                                                          Justyna Oleniacz

                                                                                                          Katarzyna Rychlicka

      • Kontakty

        • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie
        • 13 4341782 (Biała szkoła: 134940759)
        • 36-200 Brzozów ul. Prof. W. Pańki 1 Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe