• SUKCES ZSE

• SUKCES UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W BRZOZOWIE

W IV PODKARPACKIM TURNIEJU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

„RACHUNKOWOŚĆ W PIGUŁCE”

W dniu 8 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie odbył się IV Podkarpacki Turniej Szkół Ekonomicznych „Rachunkowość w pigułce” zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki w Rzeszowie.

W Turnieju wzięło udział 6 szkół średnich z terenu województwa podkarpackiego.  Każda ze szkół reprezentowana była przez Zespół – Drużynę składającą się z trzech uczestników.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie reprezentowały uczennice klasy 4 Technikum Ekonomicznego: Katarzyna Czuba, Kamila Owsiana i Karolina Rachfał.

Konkurs miał zasięg wojewódzki i był dwustopniowy (etap I – teoretyczny, etap II – praktyczny).

Etap I Turnieju  został przeprowadzony w formie elektronicznej on-line za pomocą udostępnionej internetowej platformy konkursowej, do którego przystąpili indywidualnie uczniowie. Test na tym etapie trwał 60 minut i zawierał 40 zadań testowych.

Etap II Turnieju polegał na wspólnej pracy wszystkich członków drużyny. Zespoły miały do wykonania zadanie praktyczne, w którym wykazały się wiedzą i umiejętnościami księgowymi. Uczestnicy drużynowo rozwiązywali zadanie praktyczne dotyczące dekretacji i ewidencji operacji gospodarczych w przedsiębiorstwie oraz sporządzali sprawozdania finansowe.

Przed ogłoszenie wyników Turnieju oraz uroczystą Galą rozdania nagród uczestniczy wysłuchali wykładu dr Alfreda Szydełko – prof. Politechniki Rzeszowskiej pt. „Aktualne finansowo – księgowe problemy pracodawców i pracowników”.

Tytuł najlepszego zawodnika Turnieju zdobyła uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie Kamila Owsiana.

Otrzymała ona nagrodę o wartości 1000 zł od Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki w Rzeszowie.

W klasyfikacji zespołowej drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zajęła I miejsce.

Każdy z uczestników wygranej drużyny otrzymał Voucher na „Kurs na samodzielnego księgowego”.

W klasyfikacji najlepsza szkoła Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zajął I miejsce.

Nasza Szkoła otrzymała nagrodę rzeczową w postaci Vouchera o wartości 1000 zł.

Gratulujemy uczennicom uzyskania wspaniałych wyników.

Opiekunowie:

Kuczma Krystyna

Magdalena Sobaś

• Targi Edukacyjne w Rzeszowie

• W  środę 30 marca uczniowie klas: 3 eg i 4b uczestniczyli w XVI Międzynarodowych Targach Edukacyjnych , które odbyły się w rzeszowskiej Hali Sportowej Podpromie .

Targi to doskonała okazja do zapoznania się z ofertami uczelni publicznych i prywatnych  z całego kraju i z zagranicy. Każdy z maturzystów mógł indywidualnie porozmawiać z przedstawicielem uczelni   na temat interesującego go kierunku. Taka forma kontaktu ze szkołami wyższymi i policealnymi była bardzo dobrą okazją do zapoznania się z możliwościami, jakie daje im rynek edukacyjny. Młodzież mogła uczestniczyć w przygotowanych wcześniej warsztatach, konkursach i wykładach. Tylko szkoda, że nie  odbyły się zapowiadane targi pracy.

Po targach, które miały na celu pomoc w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, przyszła pora na przyjemności.  Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na kręgle do Aloha - Food, Bowling & Club. Gra ta przysporzyła sporo emocji i radości naszym maturzystom, którzy mogli się w ten sposób zrelaksować.

Wyjazd można zdecydowanie uznać za udany i pomocny w podjęciu życiowych decyzji.

• Poznaj Polskę 2022

• W ramach przedsięwzięcia pn. Poznaj Polskę realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki Powiat Brzozowski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 20 000 zł (całkowity koszt zadania wyniósł 37 200 zł, wkład własny 17 200 zł) na przygotowanie i przeprowadzenie wycieczek szkolnych w 2022 roku.

Wnioski o udzielenie wsparcia na realizację zadania złożyło II Liceum Ogólnokształcące w Brzozowie oraz Technikum Nr 1 w Brzozowie wchodzące w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie.

• DNI OTWARTE

• Drodzy Ósmoklasiści!

Serdecznie zapraszamy Was na "Dni Otwarte Szkoły", które odbędą się 7 i 8 kwietnia 2022 roku w godzinach od 8.00 do 14.00.

W trakcie "Dni Otwartych" będziecie mieli okazję obejrzeć naszą szkołę, sprawdzić w jakich warunkach przebiega nauka i poznać nauczycieli.

Zapewne wielu z Was spotka starsze koleżanki i kolegów, którzy już uczą się w "Ekonomiku"

Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele przygotują dla Was liczne atrakcje, dzięki którym pobyt u nas będzie nie tylko spacerem ale również ciekawym doświadczeniem.

Dyrekcja szkoły i nauczyciele udzielą Wam odpowiedzi na Wasze pytania związane z ofertą edukacyjną ZSE na zbliżający się nowy rok szkolny 2022/2023.

Zapraszamy!