Rocznica wprowadzenia stanu wojennego
SESJA ZIMOWA OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Informujemy, iż prowadzony jest nabór uczniów chętnych do wzięcia udziału w ogólnopolskiej, jednoetapowej olimpiadzie z języka angielskiego organizowanej przez firmę Olimpus. Olimpiada odbędzie się w dniach 10 – 14 stycznia 2022r.
Do olimpiady mogą przystąpić wszyscy uczniowie. Każdy uczeń rozwiązuje zadania na poziomie klasy, do której uczęszcza. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplom uznania od firmy Olimpus oraz dodatnie punkty z zachowania za udział w konkursie, zgodnie z przyjętymi w szkole kryteriami. Ponadto, uczniowie, którzy zdobędą wysoką liczbę punktów mogą otrzymać cząstkową ocenę bardzo dobrą lub celującą z języka angielskiego. Uczestnikom z bardzo wysokim wynikiem zostaną przyznane również przez firmę Olimpus nagrody książkowe oraz grawerowane dyplomy.
W sesji zimowej w arkuszu z pytaniami, zdający zaznacza tylko jedną odpowiedź, w przeciwieństwie do arkusza w sesji jesiennej, gdzie dobrych mogło być kilka odpowiedzi.
Firma Olimpus pobiera opłatę za udział w olimpiadzie w wysokości 9,50 zł.
Zachęcamy do wzięcia udziału w tym konkursie! Jest to szansa na sprawdzenie swojej wiedzy w warunkach testowych oraz poszerzenie wiadomości z zakresu języka angielskiego!
Chętnych proszę o zgłaszanie się do 17 grudnia, bezpośrednio lub poprzez dziennik internetowy, do nauczycielki języka angielskiego Pani Małgorzaty Włodek
Gdyby ktoś chciał uzyskać więcej informacji, znajdzie je w poniższym linku :
40-ta Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego
Dni Otwarte Koszar w Batalionie Lekkiej Piechoty w Sanoku
- 45
Korzystając z zaproszenia 35.Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku uczniowie klas 3E oraz 3Eg mieli okazję zapoznać się z tajnikami służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Terytorialsi przygotowali dla odwiedzających liczne stanowiska promocyjno-informacyjne dotyczące różnych zagadnień związanych z wojskiem, uzbrojeniem, wyszkoleniem, a nawet popularnym survivalem. Mimo niesprzyjającej pogody i pierwszej w tym roku prawdziwej śnieżycy, uczniowie chętnie uczestniczyli w proponowanych przez żołnierzy aktywnościach.
Święta w pierniczkach zaklęte …
- 8
Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Po całej szkole roznosi się aromatyczny zapach pieczonych pierniczków, który kojarzy się z dzieciństwem, bezpieczeństwem, ciepłem rodzinnego domu.
Pierniki należą do naprawdę wyjątkowych ciast, kojarzących nam się z dzieciństwem, babciną kuchnią i świętami spędzanymi w gronie najbliższej rodziny. To ciemnobrązowe, twarde lub miękkie (w zależności od rodzaju) ciasto wyrabiane z mieszaniny mąki pszennej i żytniej, mleka, jajek i miodu swój wyjątkowy aromat zawdzięcza silnym korzennym przyprawom. Cynamon, imbir, a czasem goździki, kardamon, gałka muszkatołowa, anyż i lawenda sprawiają, że ciasto pachnie tak wyjątkowo. Właśnie z uwagi na zastosowanie tych przypraw ciasto zyskało nazwę Piernik od słowa "Pierny", czyli pieprzny. W Polsce początkowo pierniki wypiekano w Krakowie, potem także Toruniu i Gdańsku. Piernikowe ciasteczka pokrywane z wierzchu czekoladą, bakaliami, a w środku przekładane marmoladą, marcepanem czy czekoladą szybko wtopiły się w polską tradycję bożonarodzeniową i stały się jednym z najważniejszych symboli tych świąt. Na świątecznym drzewku choinkowym nie może zabraknąć różnokształtnych i różnokolorowych pierniczków. To symbol szczęścia i dostatku.
W natłoku obowiązków, zabiegani i zapracowani nie mamy dziś często czasu, by zgodnie z tradycyjną recepturą przygotować świąteczne pierniczki, które zawisłyby na choince. Zdobiące świąteczne drzewko ciasteczka o owalnych kształtach i różnorodnych kolorach mogłyby przenieść w bajkowy świat Bożego Narodzenia, świąt z dzieciństwa.
Agnieszka Gonet
VII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
- 1
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, której organizatorem jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.
Program Olimpiady obejmował wiedzę i umiejętności w zakresie problematyki ogólnej i tematu wiodącego w dziedzinie nauk ekonomicznych. Temat wiodący tej edycji brzmiał: „Inflacja a zachowania podmiotów gospodarczych w Polsce”.
W zawodach szkolnych uczestniczyło 18 uczniów. Pięć osób z najlepszymi wynikami przeszło do etapu okręgowego, który odbył się 18 listopada 2021 r. Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu. Wzięło w nich udział 29 uczniów ze szkół w Brzozowie, Dębicy, Łańcucie, Mielcu, Rzeszowie i Sandomierzu.
Naszą szkołę reprezentowali:
Patrycja Pietrasz – kl. III A,
Julia Kornecka – kl. III Ag,
Wiktoria Zając – kl. III Ag,
Karolina Sieńczak – kl. III Ag,
Katarzyna Magusiak – kl.III Cg.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczanie zdalne
W związku z nowym przypadkiem wystąpienia koronawirusa w naszej szkole informujemy, że od dnia jutrzejszego tj. 26 listopada 2021 roku klasa 3F będzie się uczyć w systemie zdalnym. Szczegółowe informacje na temat kwarantanny każdemu z uczniów przekaże jutro Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzozowie.
ROZGRYWKI SZACHOWE
4 listopada br. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach Drużynowych, na której nasza młodzież w składzie: Jakub Tomkiewicz 1A, Szymon Tomkiewicz 1F, Kamil Trzciński 2A oraz Małgorzata Wacek 2A zdobyła II miejsce i awans na zawody rejonowe.
Tego samego dnia odbył się również Indywidualny Turniej Szachowy dla Szkół Ponadpodstawowych, w którym wzięło udział 19 zawodników z czego 8 osób z naszej szkoły: Jakub Tomkiewicz 1A, Szymon Tomkiewicz 1F, Jakub Mikrut 1F, Zuzanna Płoucha 1F, Kamil Trzciński 2A, Małgorzata Wacek 2A, Michał Jantosz 2A oraz Szymon Gurgacz 2A. Turniej zakończył się bardzo dobrymi wynikami naszych zawodników. W kategorii chłopców I m-ce zajął Szymon Tomkiewicz 1F, II m-ce Jakub Tomkiewicz 1A. W kategorii dziewcząt I m-ce zdobyła Małgorzata Wacek 2A i III m-ce Zuzanna Płoucha 1F.
Rejonowy etap Licealiady w Szachach Drużynowych odbył się 15 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie. Nasz zespół wystąpił w składzie: Jakub Tomkiewicz 1A, Szymon Tomkiewicz 1F, Jakub Mikrut 1F oraz Małgorzata Wacek 2A. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn, które rywalizowały ze sobą w pięciu rundach. Ostatecznie drużyna z ZSE uplasowała się na trzecim miejscu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych rozgrywkach.
1
Dzień Niepodległości
Informacja
Nauka zdalna
W związku z przypadkiem wystąpienia koronawirusa w naszej szkole informujemy, że od dnia jutrzejszego tj. 10 listopada 2021 roku klasy 1A, 1B, 1E, 1F, 2B, 2F, 3B będą się uczyć w systemie zdalnym. Szczegółowe informacje na temat kwarantanny każdemu z uczniów przekaże jutro Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzozowie.
O terminie zakończenia nauki zdalnej poinformujemy w terminie późniejszym.
Narodowe Święto Niepodległości
Zajęcia na strzelnicy sportowej
- 47
W dniach 29 października i 5 listopada klasy 3E, 3Eg i 2E wzięły udział w zajęciach praktycznych na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie. Zajęcia strzeleckie zostały zorganizowane w ramach lekcji samoobrony realizowanych w klasach liceum o profilu policyjno-prawnym.
Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych, imponujących wyników!
Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej
W dniu 8.11.2021 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie przeprowadzony został przez Fundację Pasieka – Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej. W konkursie udział wzięli przedstawiciele trzech szkół średnich z Powiatu Brzozowskiego, a sam konkurs został poprzedzony cyklem warsztatów prawnych w każdej ze szkół.
Do rywalizacji konkursowej z każdej ze szkół zostało zgłoszonych po 6 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Magusiak (2A), Katarzyna Magusiak (3Cg), Aleksandra Frydryk (3Cg), Patrycja Pietrasz (3A), Milena Romańczyk (3A) i Kamila Zając (3A).
Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostały trzy uczennice z naszej szkoły zajmując kolejno miejsca:
Drugie miejsce – Milena Romańczyk – klasa 3A
Trzecie miejsce – Patrycja Pietrasz – klasa 3A i Aleksandra Frdryk – klasa 3Cg
Każdy uczestnik otrzymał pakiet upominków, a laureaci wszystkich czterech miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe.
Serdecznie gratulujemy!!!
"Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu"
W dniach 19-20 października 2021 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się szkolenie w ramach projektu „Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu” – transformacja cyfrowa szkół w czasach pandemii – INTERREG 2021. Wzięło w nim udział łącznie 15 nauczycieli z naszej szkoły i Zespołu Szkół Budowlanych .
Nauczyciele zostali zapoznani z platformami internetowymi umożliwiającymi prowadzenie zajęć w środowisku wirtualnym, przetestowali możliwości aplikacji do tworzenia quizów i testów oraz poznali serwisy umożliwiające tworzenie i dystrybucję materiałów multimedialnych dla uczniów.
Klasy o profilu „Pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym” na lekcjach w PSP w Brzozowie.
W czasie odwiedzin w PSP w Brzozowie uczniowie klas o profilu: pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym z II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w ciekawych lekcjach z zakresu ratownictwa podczas awarii, katastrof i klęsk żywiołowych.
Młodzież poznała strukturę organizacyjną PSP, procedury i sposoby prowadzenia akcji ratowniczej podczas wypadków drogowych, wypadków na wodzie, katastrof, awarii i klęsk żywiołowych. Z dużym zainteresowaniem oglądała prezentowany sprzęt stosowany do ratownictwa wodnego, lodowego i podwodnego.
Na zajęciach terenowych omawiane były również warunki bhp i ochrona osobista w trakcie akcji ratowniczych, oraz współdziałanie z innymi jednostkami ratowniczymi. Młodzież mogła uczestniczyć też, w codziennej zmianie służb i obserwować przekazanie obowiązków służbowych.
Za interesujące i pouczające zajęcia, oraz ciężką, ofiarną służbę dziękujemy wszystkim strażakom w PSP w Brzozowie.
Bogusław Lidwin
46
WARSZTATY Z POZORACJI RAN
- 10
Młodzież z klasy 1F o profilu pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym uczestniczyła w warsztatach z pozoracji ran, które zorganizowano 4 i 20 października. Podczas tych zajęć uczniowie zdobywali nowe umiejętności, które wykorzystają na lekcjach z pierwszej pomocy, gdzie będą się uczyli jak zaopatrzyć takie urazy mechaniczne ciała.
W roli instruktorek wystąpiły uczennice z klasy 2F Julia Kendziołka i Sara Maślak – zwyciężczynie konkursu na najlepiej przygotowaną imitację rany z ubiegłego roku szkolnego. Podczas warsztatów, uczennice wykonywały przykładowe rany oraz omawiały technikę pracy z masą żelową, a także nadzorowały pracę młodszych kolegów i koleżanek udzielając im cennych wskazówek. Po zakończeniu warsztatów ogłoszony został konkurs na najlepiej wykonaną imitację rany - czekamy na rezultaty.
OLIMPUS
Olimpiada z języka angielskiego odbędzie się w piątek 05.11.2011, w budynku ``białej szkoły`` (przy dworcu PKS), o godzinie 7.45, w salach nr 4 oraz nr 6.
Uczniowie – uczestnicy olimpiady uczący się w głównym budynku szkoły, przy ulicy Pańki 1, mają zbiórkę o godzinie 7.35 na parterze szkoły i następnie przechodzą do ``białej szkoły `` pod opieką Pani Małgorzaty Włodek.
Czas na wypełnienie arkusza testowego wynosi 55 minut.
Po zakończeniu olimpiady, uczniowie uczący się w głównym budynku szkoły, przy ulicy Pańki 1, przechodzą tam pod opieką nauczyciela.
GOOD LUCK!
Wsparcie psychologiczne
Czerpać garściami z doświadczenia
Archiwum Aktualności