• Wirtualne Targi Pracy KPU w Krośnie

     • W dniu 30 listopada 2020 roku, w godz. 9.30 - 14.00

      odbęda sie Wirtualne Targi Pracy KPU w Krośnie

       

      W tegorocznej edycji Targów udział zapowiedziało 30 wystawców, w tym największe firmy z naszego regionu, z którymi można się spotkać w rzeczywistości wirtualnej.

      Uczestnictwo w Targach Pracy to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy oraz z szeroką bazą ofert pracy, praktyk i staży oferowanych przez wystawców. 

      W ramach targów odbędą się również spotkania z przedstawicielami największych firm z naszego regionu, za pośrednictwem platformy zoom.

       

      Więcej informacji znajdziecie na stronie uczelni:

       https://kpu.krosno.pl/bk/wirtualne-targi-pracy-kpu-w-krosnie/

       

      Rejestracja na Wirtualne Taergi Pracy dostępna jest na stronie:

       https://kpu.krosno.pl/wirtualne-targi-pracy-kpu-2020

       

      Plakat

      Warsztaty i szkolenia

     • SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA

     • Czas na Giełdę! Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

      Inwestuj w swoją przyszłość!

      SIGG to największy projekt edukacyjny uczący w sposób praktyczny inwestowania na giełdzie. Już od 19 lat zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych do udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej!
       

      Zespół otrzymuje do dyspozycji kapitał 20 000 zł. który może inwestować na giełdzie rywalizując o największy zysk z inwestycji.


      Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych, Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. Pagi. Na najlepszy zespół czeka nagroda w wysokości 10 000 zł, a łączna pula nagród wynosi ponad 80 000 zł! SIGG to świetne przygotowanie do zarządzania własnym portfelem oraz inwestowania prawdziwych pieniędzy w przyszłości.

      SPRÓBUJ SWOJEJ SZANSY!

      Informacje i rejestracja pod linkiem. Rejestracja  zespołów (od 2 do 4 osób) do 30.11

      https://sigg.gpw.pl

      Opiekun Dorota Więch - Zięba

     • OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

     •  

      Hasło XVI edycji OP: Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju

       

      Zakres tematyczny Olimpiady jest zgodny z podstawą programową dla przedmiotu podstawy przedsiębiorczości i rozszerzony o zagadnienia związane z hasłem przewodnim edycji.

      Zakres tematyczny tworzą: blok stały oraz blok zmienny, związany z corocznie ustalanym hasłem przewodnim.

      1. Stały blok tematyczny jest niezmienny dla wszystkich edycji Olimpiady i obejmuje – wynikające wprost w podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości – następujące obszary:
        
       1. Gospodarka rynkowa
       2. Rynek finansowy
       3. Rynek pracy
       4. Przedsiębiorstwo.
      2. Zmienny blok tematyczny ustalany jest corocznie dla każdej edycji Olimpiady i związany jest z problematyką wynikającą z hasła danej edycji.

      Hasło przewodnie XVI edycji Olimpiady to „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”. Dotyczy ono przede wszystkim następujących obszarów:

      • Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw
      • Ekologia – ekotrendy i wyzwania ekologiczne
      • Dialog z interesariuszami

      ZAPISY:

      Każdy uczeń musi zapisać się sam poprzez założenie konta (wystarczy kliknąć w link);

      https://panel.olimpiada.edu.pl/regstudent/new/key/33a5a10a2dbe331662c19766f22b1d5a

      Zapisy do 23.11.2020 !!!!

      Test piszemy 3 grudnia – on-line !!!

      Zapraszam do udziału – Dorota Więch - Zięba

    • Powiat Brzozowski objęty CZERWONĄ STREFĄ!
     • Powiat Brzozowski objęty CZERWONĄ STREFĄ!

     •  

       

       

       

      Od soboty 17 października

      Powiat Brzozowski objęty

       CZERWONĄ STREFĄ!

      Nowe ograniczenia w strefie czerwonej:

      • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
      • od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
      • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7 m2,
      • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
      • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

       

      Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

      • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
      • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
      • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
      • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
      • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.
     • Warsztaty prawne realizowane przez Fundację Pasieka

     • Pasieka - Fundacja Rozwoju i Wsparcia realizuje na terenie Powiatu Brzozowskiego warsztaty prawne dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów co umożliwia uczniom swobodną wymianę swoich poglądów i spostrzeżeń z prowadzącym a także zadawanie pytań, także wykraczających poza program spotkania. Warsztatom z prawnikiem zawsze towarzyszy żywa dyskusja opatrzona autentycznymi przykładami z kancelarii prawnej.

      Dzięki temu umożliwia się uczestnikom nie tylko poznanie przepisów prawa ale także właściwe spojrzenie i przygotowuje argumentację w sytuacji zagrożenia i konieczności podjęcia właściwej decyzji. Charakter spotkań polega na możliwie szerokim rozpowszechnieniu najważniejszych informacji prawnych dla młodzieży tak aby właściwie kształtować ich postawy obywatelskie.

      Zwieńczeniem zajęć jest organizacja konkursu z wiedzy prawnej ze świetnymi nagrodami dla laureatów (opaski sportowe) oraz drobnymi upominkami dla wszystkich uczestników. Konkurs odbędzie się w październiku na terenie Powiatu.

      Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o prawie, zaszczepienie zainteresowania tematyką prawną oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

      Projekt realizowany jest we wrześniu i październiku 2020 r. przez Fundację Pasieka pod patronatem Starosty Brzozowskiego oraz patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Projekt finansowany jest ze środków otrzymanych od Powiatu Brzozowskiego.

       

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • Drodzy uczniowie i nauczyciele!

               Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. Nasza szkoła wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostały opracowane procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły, których jesteśmy zobowiązani przestrzegać.

      Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2020 roku będzie przebiegało nieco inaczej niż zwykle. W tym dniu zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w klasach tylko uczniów klas pierwszych wg harmonogramu:


      Klasa 1A (technik ekonomista) – godz. 9:00, sala 25

      Klasa 1B (technik żywienia i usług gastronomicznych + technik hotelarstwa) – godz. 9:00, sala 23

      Klasa 1E (LO profil policyjno-prawny) – godz. 9:30, sala 24

      Klasa 1F (LO profil pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym) – godz. 9:30, sala 27


      Pozostałych uczniów prosimy o zapoznanie się z planem lekcji, który będzie dostępny na stronie internetowej szkoły. W dniu 2 września 2020 roku rozpoczynamy zajęcia zgodnie z tym planem.

      W szkole głównej (ul. Pańki 1) dostępne będzie tylko wejście główne do szkoły! Nie obowiązuje szatnia!

      Proszę też o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa!

      Joanna Wojnicka

     • Pożegnanie Pana Stanisława Sieńczaka

     • Z dniem 20 sierpnia br. starszy woźny Stanisław Sieńczak zakończył pracę w naszej szkole i przeszedł na emeryturę. W Zespole Szkół Ekonomicznych został zatrudniony 2 marca 1992 roku. Przez 28 lat dał się poznać jako obowiązkowy i sumienny pracownik.

      W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania za codzienny trud, za życzliwość wobec uczniów, nauczycieli i współpracowników. Mamy nadzieję, że minione lata staną się źródłem miłych wspomnień, a przejście na emeryturę nie oznacza całkowitego zerwania ze szkołą.

      W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy Panu dużo zdrowia, zawsze życzliwych i dobrych ludzi wokół, zadowoleniaz siebie i bliskich, zachowania pogody ducha i uśmiechu na co dzień.

     • KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     • Szanowni Nauczyciele, drodzy Uczniowie!

       

          Kończymy rok szkolny 2019/2020 i udajemy się na upragnione wakacje.

          Dla większości z Was, drodzy Uczniowie, był to okres wytężonej pracy, a sumienność, systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu przyniosły wymierne efekty – pogłębienie  wiedzy i zdobycie nowych umiejętności. Nawet ci, których oceny nie są w pełni satysfakcjonujące, kończą ten rok szkolny bogatsi o nowe doświadczenia. Tym bardziej więc należą się słowa uznania wszystkim, którzy pomyślnym wynikiem zakończyli całoroczne zmagania, a zwłaszcza tym, którzy uzyskali najwyższe oceny na świadectwach.

          Z pewnością ten rok zapadnie na długo w naszej pamięci, gdyż pandemia koronawirusa niespodziewanie postawiła przed nami wszystkimi zupełnie nowe wyzwania.  Jako społeczność szkolna musieliśmy się przystosować do zdalnego nauczania, a także w nietypowy sposób pożegnać klasy maturalne i przeprowadzić egzaminy. Pragnę podkreślić, że maturzyści okazali swoją dojrzałość i zastosowali się do wszystkich dodatkowych wymagań.

          Jak zawsze, tak i w tym trudnym czasie, swoją wiedzą i doświadczeniem służyli Wam nauczyciele. To dzięki ich zaangażowaniu mogliście uzyskać wyniki na miarę swoich możliwości. To oni starali się dotrzeć do każdego wychowanka i na bieżąco rozwiązywać różne problemy.

          Dlatego teraz na Wasze ręce, drodzy Nauczyciele, pragnę złożyć serdeczne podziękowania za trud włożony w pracę w mijającym roku szkolnym.

          Dziękuję też pracownikom administracji i obsługi, bez których szkoła nie mogłaby sprawnie funkcjonować.

          A teraz całej społeczności szkolnej życzę spokojnych, zdrowych, pełnych słońca wakacji. Niech będzie to czas na regenerację sił do dalszej pracy w nowym roku szkolnym.  

                                                                                                                                             Dyrektor ZSE

                                                                                                                                           Jerzy Olearczyk

     • ODBIÓR ŚWIADECTW PROMOCYJNYCH

     • Organizacja odbioru świadectw w dniu 26 czerwca 2020 roku.

      1. Świadectwo może odebrać wyłącznie osoba zdrowa (bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną).

      2. Uczeń, nie może przyjść odebrać świadectwa, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

      3. Czekając na wejście do szkoły uczniowie zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

      4. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).

      5. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły.

      6. Przed wejściem do budynku każdy uczeń jest zobowiązany zdezynfekować dłonie.

      7. Świadectwa i nagrody książkowe za świadectwo z wyróżnieniem będą wydawane w dwóch budynkach szkoły.

      • Uczniowie klas: 1A, 1Ag, 1B, 1Cg, 2A, 2B, 3A, 3B odbierają świadectwa w budynku szkoły przy ulicy Pańki (budynek główny).
      • Uczniowie klas: 1Bg, 1E, 1Eg, 1F, 1Fg, 2E, 2F odbierają świadectwa w budynku szkoły przy Placu Grunwaldzkim (biała szkoła). 

      8. Organizacja odbioru świadectw w budynku przy ulicy Pańki.

      a) Uczniowie wchodzą do budynku pojedynczo wejściem od strony parkingu (obok sekretariatu) zachowując odstęp minimum 1,5 m.

      b) Uczniowie ustawiają się przed wejściem do szkoły klasami w kolejności alfabetycznej.

      c) Wychowawca wręcza świadectwo i ewentualnie nagrodę książkową na korytarzu szkoły.

      d) Po odbiorze świadectwa uczeń upuszcza niezwłocznie budynek szkoły głównym wejściem.

      e) Harmonogram wydawania świadectw:

      • Klasa 1A – odbiór w godzinach 9:00 – 9:20.
      • Klasa 1Ag – odbiór w godzinach 9:25 – 9:45.
      • Klasa 1B – odbiór w godzinach 9:50 – 10:10.
      • Klasa 1Cg – odbiór w godzinach 10:15 – 10:35.
      • Klasa 2A – odbiór w godzinach 10:40 – 11:00.
      • Klasa 2B – odbiór w godzinach 11:05 – 11:25.
      • Klasa 3A – odbiór w godzinach 11:30 – 11:50.
      • Klasa 3B – odbiór w godzinach 11:55 – 12:15.

      9. Organizacja odbioru świadectw w budynku przy Placu Grunwaldzkim.

      a) Uczniowie wchodzą do budynku pojedynczo wejściem od strony parkingu (wejście przy sali nr 5) zachowując odstęp minimum 1,5 m.

      b) Uczniowie ustawiają się przed wejściem do szkoły klasami w kolejności alfabetycznej.

      c) Wychowawca wręcza świadectwo i ewentualnie nagrodę książkową na korytarzu szkoły.

      d) Po odbiorze świadectwa uczeń upuszcza niezwłocznie budynek szkoły wejściem obok sali gimnastycznej.

      e) Harmonogram wydawania świadectw:

      • Klasa 1Bg – odbiór w godzinach 9:00 – 9:20.
      • Klasa 1E – odbiór w godzinach 9:25 – 9:45.
      • Klasa 1Eg – odbiór w godzinach 9:50 – 10:10.
      • Klasa 1F – odbiór w godzinach 10:15 – 10:35.
      • Klasa 1Fg – odbiór w godzinach 10:40 – 11:00.
      • Klasa 2E – odbiór w godzinach 11:05 – 11:25.
      • Klasa 2F – odbiór w godzinach 11:30 – 11:50.

      10. Uczniowie, którzy nie zgłoszą się po świadectwo w wyznaczonym terminie będą mogli je odebrać w kolejnych dniach w sekretariacie szkoły w godzinach od 8:00 do 14:00.

     • BIBLIOTEKA

     • Wypożyczone książki będzie można oddać do biblioteki na początku września.

      Proszę nie przynosić książek do szkoły przed wakacjami.

     • Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie

     •  

      HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE

       

      CZĘŚĆ PISEMNA

      23.06.2020 godzina 10.00

      Kwalifikacja TG.07 – sala 23, 24, 25, 34

      Kwalifikacja AU.35 – sala 37, 41

      Kwalifikacja T.06 – sala 27

      23.06.2020 godzina 12.00

      Kwalifikacja T.15 – sala 36

       

      CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

      Kwalifikacja AU.35

      25.06.2020 – godzina 9.00– sala 31, 33, 39, 34

      Kwalifikacja TG.07

      02.07. 2020 – godz.8.00, 12.00, 16.00 – pracownia gastronomiczna

      03.07. 2020 – godz.8.00, 12.00, 16.00 – pracownia gastronomiczna

      06.07. 2020 – godz.8.00, 12.00, 16.00 – pracownia gastronomiczna

      07.07. 2020 – godz.8.00, 12.00 – pracownia gastronomiczna

      Kwalifikacja T.12 i T.15

      22.06.2020 – godz. 13.00 – sala 41

      Kwalifikacja A.36

      26.06.2020 – godz. 9.00 – sala 33

       

      Szczegółowe informacje o przypisaniu do konkretnej sali do uczniów klasy III A i III B zostaną przesłane przez dziennik elektroniczny.

      Na egzamin należy zgłosić się 45 minut. przed rozpoczęciem.

     • Praktyki zawodowe

     • Spotkanie w sprawie praktyk zawodowych odbędzie się w dniu 28.05.2020 r wg następującego harmonogramu:

      Klasa 2A - godz 8.15 

      Termin praktyki Te od 1 do 19 czerwca, Thot - od 1 do 26 czerwca.

      Klasa 3A - godz 8.35

      Termin praktyki Te od 1 do 19 czerwca, Tg - od 1 do 12 czerwca.

      Klasa 3B - godz 9.00

      Termin praktyki od 1 do 12 czerwca.

      Na spotkanie należy przynieść zgodę na odbywanie praktyki podpisaną przez rodziców(uczeń niepełnoletni) lub przez ucznia pełnoletniego.

      Druk zgody jest dostępny poniżej

      wersja docx lub wersja pdf - można go wydrukować lub samemu napisać ręcznie.


      Obecność wszystkich uczniów jest obowiązkowa.

      Na spotkaniu należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią (maski obowiązkowe, zachowanie dystansu przed szkołą i w budynku szkolnym.