• INFORMACJA

          • 4 czerwca 2021 r. (piątek) roku

            sekretariat szkoły będzie nieczynny.

             

            Od dnia 7 czerwca 2021 roku (poniedziałek) sekretariat

            Zespołu Szkół Ekonomicznych będzie przeniesiony

            do „Białej szkoły” ul. Plac Grunwaldzki 2  - obok plebanii.

          • Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej

          • Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zwycięzcami Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznej!

             

            W dniach 10 – 11 czerwca 2021 roku odbył się finał Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznej. O tytuł najlepszego zespołu uczniowskiego na podkarpaciu walczyło 8 zespołów uczniowskich wyłonionych spośród 61 zakwalifikowanych do konkursu.

            ZSE w Brzozowie reprezentowały zespoły uczniowskie zarówno z technikum jak i liceum.

            Podczas finału młodzi menedżerowie zarządzali wirtualnymi przedsiębiorstwami  społecznymi – agencjami eventowymi podejmując realistyczne decyzje biznesowe i testując różne strategie wprowadzenia usług na rynek. Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej to pierwszy tego typu turniej w Polsce organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Celem jego jest promocja idei ekonomii społecznej, działalności przedsiębiorstw społecznych oraz kształtowanie kompetencji przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

            PMPS to konkurs, który edukuje młodzież w zakresie ekonomii społecznej w nowoczesny sposób – przez praktykę. Dzięki Branżowym Symulacjom Biznesowym od Revas uczestnicy konkursu mogli wcielić się w rolę wirtualnych menedżerów i sprawdzić swoje umiejętności biznesowe. Finaliści podkreślali, że dzięki konkursowi zrozumieli, że prowadzenie działalności społecznej daje dużo satysfakcji, gdyż można nie tylko realizować cele biznesowe ale również cele społeczne.

            Podczas finału zespołom uczniowskim została udostępniona rozbudowana wersja symulacji Agencja eventowa. Uczniowie oprócz decyzji związanych z prowadzeniem własnej firmy i wszystkimi z tym związanymi decyzjami dotyczącymi ustalania cen, zatrudnieniem pracowników i innymi zwracali uwagę na społeczne cele gospodarowania czyli działanie zgodne z koncepcją CSR- społecznej odpowiedzialności biznesu- bo takie działanie powoduje, że działania na rzecz społeczeństwa są traktowane nie jako koszty, ale inwestycje prowadzące do osiągnięcia zysku. Drużyna między innymi przekazywała pieniądze na cele charytatywne , zajmowała się sprzątaniem terenów wokół firmy, zakupem karmy dla schroniska dla zwierząt, zabawek dla domu dziecka , starała się również wyeliminować opakowania plastikowe w swojej firmie.

            Konkurspodzielony był na 3 etapy. Pierwszy to specjalne szkolenie dla uczniów pozwalające poznać im zasady gry i możliwości symulatorów biznesowych. Drugi etap to trwająca ponad miesiąc uczniowska rozgrywka eliminacyjna prowadzona przez Internet. Podczas tej części każdy zespół musiał podejmować decyzje biznesowe w tygodniowych okienkach decyzyjnych. Uczniowie w ramach mistrzostw zarządzali przedsiębiorstwami społecznymi – agencjami eventowymi.

            Trzecim etapem był finał, do którego zakwalifikowało się 8 najlepszych zespołów z eliminacji. W finale udział wzięli uczniowie z Brzozowa, Przemyśla, Rzeszowa, Przeworska, Krosna, Łańcuta, Jarosławia.

            Brzozowski „Ekonomik” zajął I miejsce na swoim rynku i drużyna  w składzie:Daniel Błażejowski, Patrycja Bok, Martyna Buczkowicz- uczniowie klasy drugiej technikum rachunkowości i ich agencja eventowa Hello Party zakwalifikowani do ścisłego finału. Daniel, Patrycja i Martyna spędzili w szkolnej pracowni komputerowej 2 dni intensywnie pracując nad jak najlepszym wynikem swojej agencji eventowej… Było ciężko, ale opłacało się – firma Hello Party została zwycięzcą I edycji Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznej- złote podium osłodziło cały ich trud.

            Rywalizacja między finałowymi drużynami trwała do samego końca, wynikom kolejnej rundy towarzyszyła ogromna niepewność czy  strategia podjęta przez zespół była słuszna i czy uda się utrzymać do końca wysoką pozycję w symulacji.

            Co dał uczniom udział w tym konkursie?

            Na pewno ogromną satysfakcję, że zdołali pokonać dwukrotnie konkurencję na swoim rynku organizacji usług eventowych. Satysfakcja, zadowolenie, sporo zabawy również. No i oczywiście tytuł Mistrzów Zawodów I edycji konkursu. Zespół, z rąk dyrekcji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, odebrał bardzo cenne nagrody rzeczowe, a 25 czerwca przedstawiciel zespołu Daniel Błażejowski wraz z opiekunem zwycięskiej, grupy Panią Elżbietą Leń, udzielili wywiadu w audycji radiowej „Świat Młodych” prowadzonej przez Panią redaktor Bernadetę Szczyptę w Radiu Rzeszów.

            https://radio.rzeszow.pl/audycje/znamy-laureatow-podkarpackich-mistrzostw-przedsiebiorczosci-spolecznej

            Konkurs niezwykle przypadł uczniom do gustu. Dzięki niemu rozwinęli swoje kompetencje interpersonalne takie jak współpraca w grupie, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji i branie za nie odpowiedzialności oraz wypracowanie kompromisów.

            Gra jest rewelacyjna, choć nie należy do łatwych, wymaga myślenia i uważnego czytania instrukcji. Ważną umiejętnością jest również analiza podjętych decyzji i rynku.”

            Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje konkursu, bo chętnych wśród uczniów jest wielu…

                                                                                                         

            Elżbieta Leń

            Pozostałe zdjęcia w GALERII

          • „Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu”

          • Tytuł mikroprojektu : „Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu” – transformacja cyfrowa szkół w czasach pandemii.

             

            Partner wiodący:

            Powiat Brzozowski:      www.powiatbrzozow.pl

             

            Partner/Partnerzy projektu:

            SPŠT Bardejov - Stredná priemyselná škola technická v Bardejove;   www.spsbj.sk

             

             

            Opis mikroprojektu:

            Jednostką uczestniczącą w projekcie jest:

            • Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie
            • Zespół Szkół Budowlanych w Brzozowie
            • SPŠT Bardejov - Stredná priemyselná škola technická v Bardejove (Średnia Szkoła Techniczna w Bardejowie).

            W ramach mikroprojektu zostaną zrealizowane następujące zadania:

            1. Konferencja/szkolenie dla nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu „Dobre praktyki dotyczące organizacji i zarządzania szkołami w okresie pandemii”.

            2. Transformacja cyfrowa szkół.

                   2.1.  Przygotowanie Planu Transformacji Cyfrowej dla każdej ze szkół

                   2.2.  Doposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć zdalnie.

                   2.3.  Szkolenie dla nauczycieli.

            3. Obóz edukacyjny dla uczniów i opiekunów ZSB i ZSE w Brzozowie oraz SPŠT w Bardejove.

             

            Realizacja mikroprojektu i udział uczniów ZSB oraz ZSE w Brzozowie i SPŠT Bardejov pozwoli im na zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności zawodowych, które są niezbędne na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy przy wykorzystaniu narzędzi cyfrowych oraz darmowych aplikacji i portali społecznościowych. Ponadto realizacja mikroprojektu przyczyni się do rozwoju kompetencji zawodowych nauczycieli w obliczu zmian trendów/technologii innowacji społeczno-zawodowych w zakresie wykorzystania narzędzi cyfrowych do komunikacji online i udostępniania zasobów edukacyjnych oraz weryfikacji wiedzy uczniów.

            Cel ogólny mikroprojektu

            Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie metod pracy, innowacyjności, wykorzystania technologii IT w procesie kształcenia a także nabycie przez uczniów pogranicza nowych kompetencji niezbędnych na transgranicznym rynku pracy.

             

            Cele szczegółowe mikroprojektu

            1. Podniesienie wiedzy uczniów i nauczycieli z zakresu wykorzystania technologii IT w procesie kształcenia.

            2. Przygotowanie planu transformacji cyfrowej szkół i wdrożenie darmowej platformy edukacyjnej.

            3. Doposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć zdalnie.

             

            Okres realizacji:

            kwiecień 2021 – grudzień 2021

             

            Wartość projektu (w EUR):

            Całkowite koszty kwalifikowane : 56 186,15 EUR

            Dofinansowanie mikroprojektu z (EFRR) Europejskiego Funduszu Rozwoju

            Regionalnego  85%: 47 758,22 EUR 

            Wkład własny 10 %:  5 618,63 EUR

            Budżet Państwa 5 %: 2 809,30 EUR

          • „Moje miejsce na ziemi – mój dom, mój region”

          • Gratulujemy Oli Wyżykowskiej z klasy 2eg , która znalazła się w gronie zwycięzców w kategorii literackiej szkół ponadgimnazjalnych  powiatowego konkursu „Moje miejsce na ziemi – mój dom, mój region”, którego organizatorem był Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd.

            Olu - życzymy Ci nieustającej weny i kolejnych sukcesów poetyckich!

          • VI Edycja Konkursu Akademia Wiedzy o Prawie

          • Uczniowie ZSE w Brzozowie wzięli udział w konkursie Akademia Wiedzy o Prawie organizowanym przez Krajową Radę Radców Prawnych. Celem konkursu było poszerzenie i pogłębienie wiedzy o prawie wśród nastoletnich Polaków.

            Etap międzyszkolny konkursu odbył się on-line 29 marca. Wzięło w nim udział 19 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy w czasie 60 minut wypełniali test składający się z 50 pytań otrzymując 1 punkt za każdą prawidłową odpowiedź. Do etapu okręgowego zostało zakwalifikowanych 20 najlepszych osób z każdego okręgu.

            W okręgu rzeszowskim zakwalifikowało się aż 5 uczennic z naszej szkoły:

            • Aleksandra Frydrych – kl. 2Cg – uzyskując 49 punktów
            • Katarzyna Magusiak – kl. 2Cg -  uzyskując 47 punktów
            • Natalia Magusiak – kl. 1A – uzyskując 47 punktów
            • Julia Szeruga – kl. 2 LO – uzyskując 47 punktów
            • Klaudia Winnicka – kl. 2 LO – uzykując 47 punktów

            Drugi etap odbył się również on-line 13 kwietnia i polegał na rozwiązaniu kazusu przez udzielenie odpowiedzi na 20 pytań wielokrotnego wyboru. Na rozwiązanie uczestnicy mieli 50 minut.

            Do etapu trzeciego przechodził tyko jeden uczestnik zawodów okręgowych. Niestety naszym uczennicom zabrakło szczęścia w tym dniu…

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

            Opiekunowie – Dorota Miksiewicz i Dorota Więch - Zięba

        • Wyniki Konkursu THE POINT
          • Wyniki Konkursu THE POINT

          • W dniach 18 - 25 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się konkurs organizowany przez Centrum Kształcenia Językowego The Point.

            Konkurs dedykowany był dla uczniów klas pierwszych liceum i technikum. Celem konkursu było  zwiększenie świadomości o korzyściach wynikających z posiadania umiejętności językowych oraz zainteresowanie uczniów rozwojem własnych kompetencji językowych.

            Konkurs polegał na wysłuchaniu krótkiej prelekcji dotyczącej korzyści wynikających  z posiadania kompetencji językowych, a następnie wykonaniu 3-minutowego MINI QUIZU.

            Aby zostać zwycięzcą konkursu należało spełnić dwa warunki: uzyskać najwięcej punktów za quiz oraz wykonać go w najkrótszym czasie.

            Zwycięzcą konkursu w naszej szkole jest uczennica, która wykonała quiz bezbłędnie oraz dokonała tego w najkrótszym czasie, czyli 1,04. Zwycięzcą tym jest:

             

            MAŁGORZATA WACEK   uczennica klasy 1A

             

            Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest jeden z gadżetów przydatnych do nauki on-line: słuchawki, pamięć USB lub głośniki.

             

             

            CONGRATULATIONS!

        • WYNIKI OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
          • WYNIKI OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • W dniu 9 lutego 2021 roku odbyła się sesja zimowa olimpiady z języka angielskiego OLIMPUS. Była to olimpiada ogólnopolska. W naszej szkole w olimpiadzie wzięło udział 15 uczniów, z klas I, II oraz III liceum i technikum.

            Arkusz składał się z 30 zadań, za które można było uzyskać max 60 punktów.

            W tej sesji olimpiady dwoje uczniów naszej szkoły uzyskało bardzo wysoką ilość punktów i uplasowało się na trzecim oraz piątym miejscu w skali całego kraju. Zostali oni nagrodzeni dyplomami laureata oraz nagrodą książkową.

            Pozostali uczestnicy zdobyli od 54 do 33 punktów i każdy z nich otrzymał dyplom uznania.

            Oto uczniowie z najwyższymi wynikami olimpiady:

             

            Wojdanowski Dawid kl. 3E           -  III miejsce w Polsce, 58 punktów

             

            Nowakowska Kinga kl. 2Cg          -  V miejsce w Polsce, 56 punktów

             

            Wyżykowska Aleksandra kl. 2Eg -  VII miejsce w Polsce, 54 punkty

             

             

            CONGRATULATIONS!

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie
      • 13 4341782 (Biała szkoła: 134940759)
      • 36-200 Brzozów ul. Prof. W. Pańki 1 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Nasze media społecznościowe