• Coroczna pielgrzymka do Częstochowy

• Październik to miesiąc, w którym maturzyści diecezji przemyskiej pielgrzymują na Jasną Górę. Tam wspólnie modlą się i polecają swe dalsze losy opiece Maryi. Uczniowie naszej szkoły także wzięli udział w tym spotkaniu młodych, które miało miejsce 7 października 2023 r. Pielgrzymując do Częstochowy zwiedzili również muzeum w Auschwitz Birkenau. Tam mogli zapoznać się z tragiczną historią tych, którzy ginęli w obozie i dokonać refleksji nad tym, jaki ludzie ludziom zgotowali los.

• X Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa

• 10 października klasa IE o profilu policyjno - prawnym pod opieką wychowawcy pana Mateusz Ostrowskiego i opiekuna pani Justyny Majerskiej - Szałajko wzięła udział w X Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa na obiektach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Podczas imprezy można było zobaczyć prezentacje ponad 25 różnych służb zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Wydarzenie jest ciekawą formą działań profilaktycznych skierowanych do młodzieży. Służy budowaniu partnerstwa między przedstawicielami służb sektora bezpieczeństwa wewnętrznego, pracownikami naukowymi i dydaktykami oraz młodzieżą na rzecz ochrony młodych ludzi przed współczesnymi zagrożeniami. Impreza pozwala rozszerzyć wiedzę młodzieży na temat współczesnych zagrożeń, pogłębić swoje zainteresowania oraz zweryfikować oczekiwania co do przyszłej edukacji czy pracy zawodowej w sektorze bezpieczeństwa. Uczestnicy mogą przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda codzienna służba funkcjonariuszy i jak w praktyce stosowane są przepisy, programy, czy zasady, o których uczą się w szkołach.

• 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej

• 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

A tak świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole.

Wiecej zdjęć z uroczystości znajduje się na stronie Starostwa Powiatowego w Brzozowie -  Link

• SESJA JESIENNA OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Informujemy, iż prowadzony jest nabór uczniów chętnych do wzięcia udziału  w ogólnopolskiej, jednoetapowej olimpiadzie z języka angielskiego organizowanej przez firmę Olimpus. Olimpiada odbędzie się pomiędzy 6 - 9 listopada 2023r.

Do olimpiady mogą przystąpić wszyscy uczniowie. Każdy uczeń rozwiązuje zadania na poziomie klasy, do której uczęszcza. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplom uznania od firmy Olimpus oraz dodatnie punkty z zachowania za udział w konkursie, zgodnie z przyjętymi w szkole kryteriami. Ponadto, uczniowie, którzy zdobędą wysoką liczbę punktów mogą otrzymać cząstkową ocenę bardzo dobrą lub celującą z języka angielskiego. Uczestnikom z bardzo wysokim wynikiem  zostaną przyznane również przez firmę Olimpus nagrody książkowe oraz grawerowane dyplomy.

W sesji jesiennej w  arkuszu z pytaniami, zdający zaznacza jedną, dwie, trzy, cztery lub żadnej odpowiedzi. Tak więc dobrych może być kilka odpowiedzi.

Firma Olimpus pobiera opłatę za udział w olimpiadzie w wysokości 15 zł.

Chętnych proszę o zgłaszanie się  do czwartku 12.10.2023, bezpośrednio lub poprzez dziennik internetowy, do nauczycielki języka angielskiego Pani Małgorzaty Włodek.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym konkursie! Jest to szansa na sprawdzenie swojej wiedzy w warunkach testowych oraz poszerzenie wiadomości z zakresu języka angielskiego!

Gdyby ktoś chciał uzyskać więcej informacji, znajdzie je w poniższym linku :

• Wrześniowe rocznice

• W dniu 2 października 2023r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się apel z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Uczniowie z klasy 2E i 2F, pod opieką wychowawców - Pani Agnieszki Cyganik i Pana Marka Daty - przygotowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do tragicznych wydarzeń Września 1939r. , Powstania Warszawskiego oraz bohaterskiej postawy błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej.

Pamiętajmy o poświęceniu żołnierzy Wojska Polskiego i cierpieniach ludności cywilnej. Niech ich ofiara przypomina nam o znaczeniu wolności w życiu każdego z nas.

• Rzeszowski Salon Maturzystów 2023

•         W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek, dlatego 28 września 2023r. uczniowie klas  5A, 5B, 4E, 4F uczestniczyli w Rzeszowskim Salonie Maturzystów zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz Uniwersytet   Rzeszowski. Maturzyści zapoznali  się z ofertą edukacyjną uczelni akademickich z naszego regionu i całego kraju oraz ze szczegółowymi wymogami rekrutacji na studia na rok  akademicki 2024/2025.

Uczestnicy Salonu  mieli możliwość zakupić publikacje pomagające w przygotowaniu się do egzaminu maturalnego, prezentowane na stoiskach wydawnictw edukacyjnych. Otrzymali także bezpłatny Informator dla Maturzystów 2024 – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom. Poznanie oferty edukacyjnej oraz rozmowy ze studentami czy pracownikami  poszczególnych  uczelni z pewnością pomogą w zaplanowaniu dalszej nauki i  wyborze kierunku studiów.