• ROZGRYWKI SZACHOWE
          • ROZGRYWKI SZACHOWE

          • 4 listopada br. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach Drużynowych, na której nasza młodzież w składzie: Jakub Tomkiewicz 1A, Szymon Tomkiewicz 1F, Kamil Trzciński 2A oraz Małgorzata Wacek 2A zdobyła II miejsce  i awans na zawody rejonowe. 

            Tego samego dnia odbył się również Indywidualny Turniej Szachowy dla Szkół Ponadpodstawowych, w którym wzięło udział 19 zawodników z czego 8 osób z naszej szkoły: Jakub Tomkiewicz 1A, Szymon Tomkiewicz 1F, Jakub Mikrut 1F, Zuzanna Płoucha 1F, Kamil Trzciński 2A,  Małgorzata Wacek 2A, Michał Jantosz 2A oraz Szymon Gurgacz 2A. Turniej zakończył się bardzo dobrymi wynikami naszych zawodników. W kategorii chłopców I m-ce zajął Szymon Tomkiewicz 1F, II m-ce Jakub Tomkiewicz 1A. W kategorii dziewcząt I m-ce zdobyła Małgorzata Wacek 2A i  III m-ce Zuzanna Płoucha 1F.

            Rejonowy etap Licealiady w Szachach Drużynowych odbył się 15 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie. Nasz zespół wystąpił w składzie: Jakub Tomkiewicz 1A, Szymon Tomkiewicz 1F, Jakub Mikrut 1F oraz Małgorzata Wacek 2A. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn, które rywalizowały ze sobą w pięciu rundach. Ostatecznie drużyna z ZSE uplasowała się na trzecim miejscu.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych rozgrywkach.

        • Nauka zdalna
          • Nauka zdalna

          • W związku z przypadkiem wystąpienia koronawirusa w naszej szkole informujemy, że od dnia jutrzejszego tj. 10 listopada 2021 roku klasy 1A, 1B, 1E, 1F, 2B, 2F, 3B będą się uczyć w systemie zdalnym. Szczegółowe informacje na temat kwarantanny każdemu z uczniów przekaże jutro Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzozowie.

            O terminie zakończenia nauki zdalnej poinformujemy w terminie późniejszym.

          • Zajęcia na strzelnicy sportowej

          • W dniach 29 października i 5 listopada klasy 3E, 3Eg i 2E wzięły udział w zajęciach praktycznych na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie. Zajęcia  strzeleckie zostały zorganizowane w ramach lekcji samoobrony realizowanych w klasach liceum o profilu policyjno-prawnym.

            Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych, imponujących wyników! 

          • Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej

          • W dniu 8.11.2021 r. w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie przeprowadzony został przez Fundację Pasieka – Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej. W konkursie udział wzięli przedstawiciele  trzech szkół średnich z Powiatu Brzozowskiego, a sam konkurs został poprzedzony cyklem warsztatów prawnych w każdej ze szkół.

            Do rywalizacji konkursowej z każdej ze szkół zostało zgłoszonych po 6 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Magusiak (2A), Katarzyna Magusiak (3Cg), Aleksandra Frydryk (3Cg), Patrycja Pietrasz (3A), Milena Romańczyk (3A) i Kamila Zając (3A).

            Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostały trzy uczennice z naszej szkoły zajmując kolejno miejsca:

            Drugie miejsce – Milena Romańczyk – klasa 3A

            Trzecie miejsce – Patrycja Pietrasz – klasa 3A i Aleksandra Frdryk – klasa 3Cg

            Każdy uczestnik otrzymał pakiet upominków, a laureaci wszystkich czterech miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe.

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • "Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu"

          • W dniach 19-20 października 2021 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się szkolenie w ramach projektu „Nauczyciel i uczeń po obu stronach ekranu” – transformacja cyfrowa szkół w czasach pandemii – INTERREG 2021. Wzięło w nim udział łącznie 15 nauczycieli z naszej szkoły i  Zespołu Szkół Budowlanych .

            Nauczyciele zostali zapoznani z platformami internetowymi umożliwiającymi prowadzenie zajęć w środowisku wirtualnym, przetestowali możliwości aplikacji do tworzenia quizów i testów oraz poznali serwisy umożliwiające tworzenie i dystrybucję materiałów multimedialnych dla uczniów.

        • Klasy o profilu „Pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym” na lekcjach w PSP w Brzozowie.
          • Klasy o profilu „Pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym” na lekcjach w PSP w Brzozowie.

          • W czasie odwiedzin w PSP w Brzozowie uczniowie klas o profilu: pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym z II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli         w ciekawych lekcjach z zakresu ratownictwa podczas awarii, katastrof i klęsk żywiołowych.

            Młodzież poznała strukturę organizacyjną PSP, procedury i sposoby prowadzenia akcji ratowniczej podczas wypadków drogowych, wypadków na wodzie, katastrof, awarii i klęsk żywiołowych. Z dużym zainteresowaniem oglądała prezentowany sprzęt stosowany do ratownictwa wodnego, lodowego       i podwodnego.

            Na zajęciach terenowych omawiane były również warunki bhp i ochrona osobista w trakcie akcji ratowniczych, oraz współdziałanie z innymi jednostkami ratowniczymi. Młodzież mogła uczestniczyć też, w codziennej zmianie służb i obserwować przekazanie obowiązków służbowych.

            Za interesujące i pouczające zajęcia, oraz ciężką, ofiarną służbę dziękujemy wszystkim strażakom w PSP w Brzozowie.

             

            Bogusław Lidwin

        • WARSZTATY Z POZORACJI RAN
          • WARSZTATY Z POZORACJI RAN

          • Młodzież z klasy 1F o profilu pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym uczestniczyła w warsztatach z pozoracji ran, które zorganizowano 4 i 20 października. Podczas tych zajęć uczniowie zdobywali nowe umiejętności, które wykorzystają na lekcjach z pierwszej pomocy, gdzie będą się uczyli jak zaopatrzyć takie urazy mechaniczne ciała.

            W roli instruktorek wystąpiły uczennice z klasy 2F  Julia Kendziołka i Sara Maślak – zwyciężczynie konkursu na najlepiej przygotowaną imitację rany z ubiegłego roku szkolnego. Podczas warsztatów, uczennice wykonywały przykładowe rany oraz omawiały technikę pracy z masą żelową, a także nadzorowały pracę młodszych kolegów i koleżanek udzielając im cennych wskazówek. Po zakończeniu warsztatów ogłoszony został konkurs na najlepiej wykonaną imitację rany - czekamy na rezultaty.

        • OLIMPUS
          • OLIMPUS

          • Olimpiada  z języka angielskiego odbędzie się w piątek 05.11.2011, w budynku ``białej szkoły`` (przy dworcu PKS), o godzinie 7.45, w salach nr 4 oraz nr 6.

            Uczniowie – uczestnicy olimpiady uczący się w głównym budynku szkoły, przy ulicy Pańki 1, mają zbiórkę o godzinie 7.35 na parterze szkoły i następnie przechodzą do ``białej szkoły `` pod opieką Pani Małgorzaty Włodek.

            Czas na wypełnienie arkusza testowego wynosi 55 minut.

            Po zakończeniu olimpiady, uczniowie uczący się w głównym budynku szkoły, przy ulicy Pańki 1, przechodzą tam pod opieką nauczyciela.

             

             

                                   GOOD LUCK!

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Święto KEN w ZSE

            13 października społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych spotkała się na sali gimnastycznej na uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wszystkim było niezmiernie miło, widzieć szanownych gości, grono pedagogiczne i swoich kolegów w zdrowiu i przede wszystkim na żywo.

            Po długiej przerwie reaktywowano działalność kabaretu Pogubieni, który w autorskim skeczu „Koszmarne zdalne” przedstawił zdalną naukę w krzywym zwierciadle, z ironią i żartem.

            Akademię uświetniły występy naszych utalentowanych uczniów. Wystąpił zespół taneczny Black Roses, Agnieszka Knurek w układzie gimnastycznym oraz Marysia Pietrasz w układzie solowym w kategorii modern jazz. Muzyczną oprawę zapewnił zespół wokalno- muzyczny.

            SU na ręce Pani dyrektor złożył bukiet kwiatów wraz z życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły.

             

            Zdjęcia w GALERII

          • EDUKAMP w Tarnowie

          • EDUKAMP w Tarnowie

             

            W dniach 6-8 października 2021 r. uczniowie ZSE oraz ZSB w Brzozowie wzięli udział w 3-dniowym obozie edukacyjnym w ramach kolejnego etapu projektu Interreg.

            Pierwszym punktem programu Edukampu były warsztaty bezpieczeństwa cyfrowego prowadzone przez trenerów Stowarzyszenia „Miasta w Internecie.Uczniowie poznali zasady tworzenia bezpiecznych haseł, dowiedzieli się jak sprawić, by ich hasła były silne i bezpieczne oraz poznali narzędzia do przechowywania i zarządzania hasłami. Kolejnym tematem spotkania były kwestie związane z dbaniem o własny wizerunek w sieci Internet. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat tego, jakich ustawień należy użyć w portalach społecznościowych, aby skutecznie zabezpieczyć swój profil. Uczestnicy warsztatów poznali również metody weryfikacji informacji dostępnych w sieci Internet, dowiedzieli się czym jestFake News czy Deepfake. Tematy związane z bezpieczeństwem cyfrowym zostały dopełnione informacjami na temat wyłudzania danych. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega Phishing oraz poznali typowe przykłady kradzieży danych.Wszystkie omawiane tematy osadzone były w realiach nauki i pracy zdalnej i obcowania z nowymi technologiami, które w okresie pandemii Covid-19 były podstawowym narzędziem pracyużywanym przez wszystkich uczestników procesu edukacyjnego.

            Kolejny dzień obozu to gra edukacyjna- Poznaj Tarnów. Podczas gry miejskiej, uczniowie zostali podzieleni na 4 zespoły zadaniowe, aby w formule grywalizacji konkurować ze sobą. W trakcie gry uczestnicy rozgrywki korzystali z nowoczesnych narzędzi cyfrowych, mobilnych aplikacji, stron pozwalających zgłębiać wiedzę. Uczniowie odwiedzili ciekawe miejsca, poznali znane osoby związane z miastem. Podczas rozgrywki korzystali z tabletów, na których odszukiwali zaznaczone miejsca, rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania. Pracując w grupach, uczyli się współpracy, podziału zadań i odpowiedzialności za realizację wyznaczonych celów, a wszystko to odbywało się w doskonałej atmosferze. W grę angażowali się także nauczyciele- opiekunowie. W ramach gry miejskiej uczniowie i nauczyciele poznali zasady działania aplikacji Actionbound, która pozwala na odmiejscowienie zajęć dydaktycznych i angażowanie uczniów do pracy zespołowej, co jest niezwykle potrzebne w dzisiejszym świecie, nacechowanym treściami i narzędziami cyfrowymi.

            Ostatni dzień warsztatów poświęcony był tematyce logicznego i kreatywnego myślenia. Uczniowie poznali zasady programowania z wykorzystaniem Skribotów, a tworząc budowle z klocków SkriKitmogli porywalizować o miano najlepszego projektanta wysokich konstrukcji. Na koniec warsztatów odbyły się walki robotów. Tak przeprowadzone zajęcia wpisują się w nowe doświadczenia nauczycieli w zakresie pracy zdalnej oraz wykorzystują przyszłościową metodę aktywizującą uczniów, która łączy różne obszary wiedzy. Metoda ta to STEAM - Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria, nauki humanistyczne, matematyka).

            Młodzież z ZSE i ZSB na pewno będzie miło wspominać wspólnie spędzony czas podczas EDUCAMPU, a zawiązane przyjaźnie przetrwają na długo…

             

            Zobacz zdjęcia w GALERII

          • LEKCJA IMMUNOLOGII

          • LEKCJA IMMUNOLOGII

            Gościem lekcji wychowawczej w klasie 2a był lekarz Paweł Florek- specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Pan doktor, pracujący z pacjentami COVID 19, przedstawił sytuację immunologiczną organizmu ludzkiego w kontakcie z wirusem mRNA oraz szczepionką mRNA. Gość wyjaśnił młodzieży jak wyglądają reakcje immunologiczne(odpornościowe) organizmu człowieka na kontakt z wirusem COVID 19 oraz na szczepionkę na ten wirus. Wirusologia, w obecnym czasie, to przecież temat numer jeden na całym świecie.

            Więcej zdjęć w naszej GALERII

             

        • Wycieczka klasy 2F do Polańczyka
          • Wycieczka klasy 2F do Polańczyka

          • W dniach 27-28 września odbyła się wycieczka do Polańczyka. W wydarzeniu tym wzięła udział klasa 2F o profilu pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym. Opiekunami na wycieczce byli: Pani Justyna Leszek-Czubska, Pani Justyna Majerska-Szałajko i Pan Bogusław Lidwin.

            Podstawowym celem wycieczki było poznanie specyfiki służby ratowników górskich i wodnych w Bieszczadach i na Pogórzu Beskidzkim. W tym celu młodzież odwiedziła bazy centralne: Bieszczadzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku. Zapoznała się tam ze sprzętem ratowniczym      i transportowym będącym na wyposażeniu tych służb. Ratownicy w bazach opowiadali uczniom o technikach ratowania turystów i mieszkańców w zimie i w lecie oaz o sprzęcie jaki stosują w różnych warunkach pogodowych. Dodatkową atrakcją podczas wizyty w bazie WOPR był rejs łodzią ratunkową po Jeziorze Solińskim.

            Naszą bazą noclegową i wypadową był Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego w Polańczyku. Tam uczestnicy wycieczki zostali przeszkoleni w zakresie zasad bezpieczeństwa podczas aktywności na wodzie oraz z podstaw żeglarstwa, które przeprowadził instruktor żeglarstwa. Po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki. Ulokowaliśmy się w dwóch żaglówkach i popłynęliśmy spróbować naszych sił w żeglarstwie oraz podziwiać piękno przyrody Jeziora Solińskiego. Wieczorem odbyło się ognisko  z pieczeniem kiełbasek oraz dyskoteka.

            Kolejnym punktem wycieczki było poznanie historii i celu powstania Zespołu Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce oraz spacer po zaporze. Ostatnią atrakcją naszego wyjazdu było szybowisko w Bezmiechowej Górnej położone na jednym z najpiękniejszych szczytów widokowych Górach Słonnych o nazwie Kamionka. Jest to miejsce o ogromnej renomie, powszechnie uznaje się je za miejsce narodzin polskiej tradycji szybowniczej.

            Myślę, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany i zostanie na długo w naszej pamięci.

        • SESJA JESIENNA OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
          • SESJA JESIENNA OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • Informujemy, iż prowadzony jest nabór uczniów chętnych do wzięcia udziału   w ogólnopolskiej, jednoetapowej olimpiadzie z języka angielskiego organizowanej przez firmę Olimpus. Olimpiada odbędzie się w dniu 5 listopada 2021r.

            Do olimpiady mogą przystąpić wszyscy uczniowie. Każdy uczeń rozwiązuje zadania na poziomie klasy, do której uczęszcza. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplom uznania od firmy Olimpus oraz dodatnie punkty z zachowania za udział w konkursie, zgodnie z przyjętymi w szkole kryteriami. Ponadto, uczniowie, którzy zdobędą wysoką liczbę punktów mogą otrzymać cząstkową ocenę bardzo dobrą lub celującą z języka angielskiego. Uczestnikom z bardzo wysokim wynikiem  zostaną przyznane również nagrody książkowe oraz grawerowane dyplomy.

            Firma Olimpus pobiera opłatę za udział w olimpiadzie w wysokości 9,50 zł.

            Zachęcamy do wzięcia udziału w tym konkursie! Jest to szansa na sprawdzenie swojej wiedzy w warunkach testowych oraz poszerzenie wiadomości z zakresu języka angielskiego!

            Chętnych prosimy o zgłaszanie się do swojego nauczyciela języka angielskiego

            do 7 października.

            Załączamy link do informacji w sprawie olimpiady:

            https://www.olimpus.edu.pl

          • 1 października - Światowy Dzień Wegetarianizmu

          • W tym dniu klasa III Bg – grupa 2, na pracowni gastronomicznej wykonywała potrawy, które są charakterystyczne dla tego sposobu żywienia a niekiedy stylu życia.

            Wykorzystywaliśmy publikacje „Jadłonomię” Marty Dymek. Grupa wysłuchała również pogadanki na ten rodzaj alternatywnego sposobu żywienia oraz o złych i dobrych stronach tego stylu .

            Święto wegetarian obchodzone jest w wielu miejscach na całym świecie, gdzie organizuje się imprezy mające na celu promocję wegetarianizmu. Do udziału w tym święcie zapraszani są wegetarianie, ale też – a może przede wszystkim – ci, którzy o wegetarianizmie nie wiedzą zbyt wiele, a chcą swoją wiedzę pogłębić.

            Wegetarianizm nie jest jedynie modą ostatnich dekad. Taki sposób odżywiania się znany jest już od tysiącleci, a pierwsze wzmianki na ten temat pochodzą sprzed kilku tysięcy lat przed nasza erą z Egiptu i dotyczą plemion, które dzięki rezygnacji z produktów mięsnych cieszyły się dobrą kondycją. W starożytności tendencja ta była popularna wśród elit, np. filozofów, którzy uważali, że taka dieta sprzyja zdrowiu, długowieczności.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie
      • 13 4341782 (Biała szkoła: 134940759)
      • 36-200 Brzozów ul. Prof. W. Pańki 1 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Nasze media społecznościowe