• Wydarzenia w ramach projektu

„Europejska przyszłość zawodowa uczniów ZSE Brzozów“

#FunduszeUE                                                                              #FunduszeEuropejskie

• Spotkanie policjanta z uczniami biorącymi udział w projekcie

„Europejska przyszłość zawodowa uczniów ZSE Brzozów“

We wtorek 30 kwietnia 2024r., odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami, którzy już początkiem września wyjadą na swój staż zawodowy do Rimini we Włoszech. Spotkanie przeprowadził asp. Tomasz Hałka z brzozowskiej komendy, który przekazał młodzieży zasady bezpieczeństwa podczas przebywania poza granicami kraju. Omówił jakie zagrożenia mogą wystąpić podczas podróży, jak i samego pobytu podczas stażu. Poruszył tematykę przestrzegania przepisów prawa, przypomniał o ryzyku i niebezpieczeństwie związanym z handlem ludźmi.

Przestrzegł przed nieuważnym pilnowaniu swojego bagażu czy rzeczy wartościowych w trakcie korzystania z komunikacji publicznej.

Ważnym aspektem było omówienie kwestii tolerancji i przestrzegania praw człowieka, zwłaszcza w zderzeniu z nową kulturą i miejscem, którym w przypadku Rimini jest multikulturowe. Zasady taktowania drugiego człowieka z poszanowaniem i zrozumieniem, to istotny aspekt, którego przestrzeganie zapobiegnie ewentualnym konsekwencjom prawnym dla przebywających poza swoim krajem uczniów.

Uczniowie mogli też usłyszeć jakie procedury bezpieczeństwa obowiązują podczas odprawy lotniczej, jakich przedmiotów nie można wnosić na pokład samolotu, ale także zostali uwrażliwieni na stosowne zachowanie podczas lotu i ewentualnych konsekwencjach prawnych i finansowych, jeżeli z ich powodu zostanie podjęta decyzja o natychmiastowym lądowaniu lub zawróceniu samolotu już podczas trwania lotu*.

* Źródło: https://brzozow.policja.gov.pl/rbr/aktualnosci/wydarzenia/126964,Z-mlodzieza-przed-wyjazdem-na-staz-zawodowy-do-Wloch.htmlhttps://brzozow.policja.gov.pl/rbr/aktualnosci/wydarzenia/126964,Z-mlodzieza-przed-wyjazdem-na-staz-zawodowy-do-Wloch.html

• Spotkania informacyjne dla uczniów biorących udział w projekcie

„Europejska przyszłość zawodowa uczniów ZSE Brzozów“

W dniach 29 i 30.04.2024r. odbył się cykl spotkań dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie. Na spotkaniu organizacyjnym przedstawiono cele oraz  ideę projektu, źródła finansowania, plan działań, przekazano informacje na temat roli partnera w projekcie, omówiono kwestie formalne oraz przekazano informacje na temat wymaganych dokumentów. Uczestnicy mobilności dowiedzieli się o planowanych formach przygotowania do wyjazdu, zakresie wsparcia oraz organizacji mobilności, ponadto przedstawiono podstawowe informacje od instytucji przyjmującej.

Po spotkaniu organizacyjnym uczniowie zapoznali się z materiałami zajęć w ramach przygotowania językowego, kulturowego, pedagogicznego oraz języka angielskiego i włoskiego zamieszczonymi dla nich na platformie Microsoft Teams. Uczestnicy mobilności tworzyli swoje pierwsze CV Europass.

• Spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów biorących udział w projekcie

„Europejska przyszłość zawodowa uczniów ZSE Brzozów“

W dniu 25.04.2024r. odbyło się w szkole pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie. Na spotkaniu przedstawiono  ideę projektu, źródła finansowania, cele projektu, plan działań, przekazano informacje na temat roli partnera w projekcie, omówiono kwestie formalne oraz przekazano informacje na temat wymaganych dokumentów. Rodzice w sposób bezpośredni mogli dowiedzieć się o planowanych formach przygotowania uczniów do wyjazdów, zakresie wsparcia oraz organizacji mobilności, ponadto przedstawiono podstawowe informacje od instytucji przyjmującej.