• Wirtualne Targi Pracy KPU w Krośnie

• W dniu 30 listopada 2020 roku, w godz. 9.30 - 14.00

odbęda sie Wirtualne Targi Pracy KPU w Krośnie

W tegorocznej edycji Targów udział zapowiedziało 30 wystawców, w tym największe firmy z naszego regionu, z którymi można się spotkać w rzeczywistości wirtualnej.

Uczestnictwo w Targach Pracy to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy oraz z szeroką bazą ofert pracy, praktyk i staży oferowanych przez wystawców.

W ramach targów odbędą się również spotkania z przedstawicielami największych firm z naszego regionu, za pośrednictwem platformy zoom.

Więcej informacji znajdziecie na stronie uczelni:

Rejestracja na Wirtualne Taergi Pracy dostępna jest na stronie:

Warsztaty i szkolenia

• SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA

• Czas na Giełdę! Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Inwestuj w swoją przyszłość!

SIGG to największy projekt edukacyjny uczący w sposób praktyczny inwestowania na giełdzie. Już od 19 lat zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych do udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej!

Zespół otrzymuje do dyspozycji kapitał 20 000 zł. który może inwestować na giełdzie rywalizując o największy zysk z inwestycji.

Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych, Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. Pagi. Na najlepszy zespół czeka nagroda w wysokości 10 000 zł, a łączna pula nagród wynosi ponad 80 000 zł! SIGG to świetne przygotowanie do zarządzania własnym portfelem oraz inwestowania prawdziwych pieniędzy w przyszłości.

SPRÓBUJ SWOJEJ SZANSY!

Informacje i rejestracja pod linkiem. Rejestracja  zespołów (od 2 do 4 osób) do 30.11

Opiekun Dorota Więch - Zięba

• OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Hasło XVI edycji OP: Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju

Zakres tematyczny Olimpiady jest zgodny z podstawą programową dla przedmiotu podstawy przedsiębiorczości i rozszerzony o zagadnienia związane z hasłem przewodnim edycji.

Zakres tematyczny tworzą: blok stały oraz blok zmienny, związany z corocznie ustalanym hasłem przewodnim.

1. Stały blok tematyczny jest niezmienny dla wszystkich edycji Olimpiady i obejmuje – wynikające wprost w podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości – następujące obszary:

1. Gospodarka rynkowa
              2. Rynek finansowy
              3. Rynek pracy
              4. Przedsiębiorstwo.
            2. Zmienny blok tematyczny ustalany jest corocznie dla każdej edycji Olimpiady i związany jest z problematyką wynikającą z hasła danej edycji.

Hasło przewodnie XVI edycji Olimpiady to „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”. Dotyczy ono przede wszystkim następujących obszarów:

• Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw
            • Ekologia – ekotrendy i wyzwania ekologiczne
            • Dialog z interesariuszami

ZAPISY:

Każdy uczeń musi zapisać się sam poprzez założenie konta (wystarczy kliknąć w link);

Zapisy do 23.11.2020 !!!!

Test piszemy 3 grudnia – on-line !!!

Zapraszam do udziału – Dorota Więch - Zięba