• Matura 2024 - wskazówki dla Maturzystów

• Drodzy Maturzyści!

Przed Wami zbliżający się egzamin dojrzałości, dlatego chciałabym podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami, jak się do niego przygotować.

1. Przede wszystkim zaplanujcie mądrze swój czas. Powtarzanie materiału w ostatni wieczór przed maturą nikomu nie służy...

2. Dbajcie o to, aby regularnie jeść i wysypiać się, w miarę możliwości. Stres przed egzaminacyjny może powodować niestety problemy ze snem oraz z apetytem.

3.  Starajcie się myśleć pozytywnie! Nasze nastawienie jest bardzo ważne. Nie dajcie się negatywnym myślom.

4. Pamiętajcie, że jest to jeden z ważniejszych egzaminów w życiu, stąd towarzyszący Wam strach i lęk jest zupełnie normalny. Nie dzieje się z Wami nic złego.  Głęboko oddychajcie, skupcie się na tym co tu i teraz, jesteście bezpieczni i nie dzieje się z Wami nic złego.

5. Uczyliście się przez 3 bądź 4 lata Waszej nauki w szkole. Na pewno macie wystarczającą wiedzę z każdego przedmiotu do zdania matury.

6. Zrelaksujcie się w taki sposób, jaki lubicie najbardziej przed egzaminami.

Na koniec załączam link do filmiku : Matura bez stresu - rozmowa z psycholog. Porady, wskazówki, techniki relaksacyjne.

Życzę wszystkim powodzenia i trzymam za Was kciuki! ;)

Połamania (czarnych) długopisów!

Psycholog szkolny